Japoński Softbank mógłby kupić amerykańską sieć T-Mobile, jeżeli nie powiedzie mu się plan akwizycji Sprinta – informuje Reuters.

Informacja dociera na rynek w kluczowym momencie dla planów japońskiego operatora, ponieważ we środę akcjonariusze Sprinta mają głosować przyjęcie bądź odrzuceniem jego oferty. Tymczasem równolegle trwa badanie Sprinta przez amerykańską sieć DTH – Dish Networks – która nieformalnie oferuje o 4 mld dolarów więcej, niż Softbank (21 mld dolarów). Głosowanie nad ofertą Softbanku się nie odbędzie jeżeli, jeżeli Dish zdecyduje się przedstawić swoją propozycję oficjalnie.

Akwizycja T-Mobile miałaby być dla japońskiego koncernu „planem B” w realizacji strategicznego planu wejścia na amerykański rynek. Należąca do Deutsche Telekom sieć kończy właśnie fuzję z lokalnym konkurentem Metro PCS i teoretycznie mogłaby znowu stać się przedmiotem wyceny i transakcji.

DT było gotowe wycofać się amerykańskiego rynku, ale oferta zakupu T-Mobile USA przez AT&T została zablokowana przez amerykańskie władze antymonopolowe. Środki ze sprzedaży T-Mobile USA grupa DT chciała przeznaczyć na refinansowanie długu i na nowe akwizycje.