Analitycy domu maklerskiego BZ WBK wydali [link=images/pliki/TPSA 16062010PL-1.pdf]rekomendację[/link] „kupuj”, wyceniając akcje Telekomunikacji Polskiej na 16,5 zł (podczas dzisiejszych notowań ok. 14-14,5 zł).

– Naszym zdaniem przychody TPSA mogą wzrosnąć w II kwartale 2010 kwartał do kwartału (pierwszy wzrost od IV kwartału 2008), co pozwoliłoby na wzrost zysku operacyjnego spółki w stosunku rocznym i kwartalnym – napisał w uzasadnieniu do rekomendacji Paweł Puchalski, analityk domu maklerskiego BZ WBK.

Tłumaczy on kwartalny wzrost przychodu sezonowością w sprzedaży usług komórkowych: w I kwartale ich wartość spada mocno, więc w drugim kwartale może wzrosnąć. Zwraca przy tym uwagę na stopniowo poprawiającą się dla spółki koniunkturę: lepszy klimat regulacyjny, brak perspektywy na obniżkę stawek MTR. Nie poprawi to z miejsca wszytkich wyników finansowych spółki, ponieważ wedle przewidywań Pawła Puchalskiego przychody TP w tym roku obniżą się o kolejny 1 mld zł, a zysk operacyjny spadnie poniżej 2 mld zł.

Przychody będą spadały dalej również w przyszłym roku (w znacznie wolniejszym tempie, niż w latach poprzednich), ale zyski operacyjne i netto zaczną się powoli poprawiać. Na 2012 r. analityk domu maklerskiego BZ WBK spodziewa się poprawy wszystkich kluczowych parametrów finansowych TP.