Aplikacja płatnicza dostarczona przez Visa wraz z modułem zabezpieczającym umieszczona jest na karcie SIM. Program testowy będzie skierownay do 500 wyselekcjonowanych razem z BZ WBK klientów. Otrzymają oni możliwość testowania usługi. Obsługujących technologię telefon Samsung Avila będzie oferowany klientom za 20 zł. Szczegółowe zapisy umów nie zostały ujawnione.

Wojciech Ożdżeński, dyrektor departamentu rozwoju produktów i usług Polkomtela nie ujawnił, kiedy usługa Visa payWave znajdzie się w cennikach Plusa. – Przeszkodą jest mała liczba telefonów obsługujących NFC. Liczymy jednak na to, że ten stan rzeczy szybko się zmieni – powiedział.

Partnerstwo z Visa Europe i BZ WBK ma przynieść Plusowi dodatkowy strumień przychodów. Jak zapowiedział Ożdżeński, operator będzie miał udział w opłatach rozliczeniowych tzw, interchange wynikających z płatności dokonywanych w systemie Visa. – Szukamy nowych sposobów uatrakcyjnienia oferty, która ma pomóc w zatrzymaniu klienta na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Nie będziemy się ograniczać do tej jednej organizacji płatniczej i banku. Mamy plany współpracy z innymi partnerami. Uznamy za sukces, jeśli jeszcze w tym roku uda nam się uruchomić z nimi taką usługę – powiedział Wojciech Ożdżeński.

Polkomtel nie jest jedynym telekomem sondującym potencjał płatności NFC. Testy usługi prowadzi, we współpracy z konkurentem Visa Europe, firmą Mastercard, także Polska Telefonia Cyfrowa. W najbliższym czasie mają rozpocząć się testy konsumenckie. Usługi płatności zostaną zaproponowane przez PTC klientom Inteligo.