Jacek Bykowski, manager z branży telekomunikacyjnej, wcześniej związany m.in. z Polkomtelem i TP został nowym prezesem zarządu notowanej na New Connect spółki mPay.

Nowy prezes zajmie się budowaniem strategii dla firmy. W listopadzie bieżącego roku doszło do istotnej zmiany w akcjonariacie mPay, w wyniku której 45 proc. udziałów objęła Grupa Lew.

– mPay wraz  z Grupą Lew ma zaoferować usługi dla osób mniej „ubankowionych”. Naszą ofertę będziemy kierować do tych, którzy chcą korzystać z płatności mobilnych, bez konieczności posiadania rachunku w banku.  Z obserwacji rynkowych wynika, że jest to coraz większa grupa osób, a co istotne, dynamicznie zwiększająca się  – móiw Jacek Bykowsk.

– Swoją pracę w mPay  zaczynam od aktualizacji  strategii spółki. Płatności mobilne to jeden z tych obszarów rynku finansowego, który ewoluuje najszybciej. Zmieniają się również przyzwyczajenia Polaków jeżeli chodzi o płacenie za towary i usługi. Coraz częściej sięgamy po telefon kiedy chcemy zapłacić i właśnie taki dynamiczny wzrost obserwujemy gdy spojrzymy np. na płatności za parkowanie, w których  mPay jest jednym z liderów – dodaje Jacek Bykowski

Jacek Bykowski zastąpił na funkcji prezesa Andrzeja Okonia, który pozostaje w mPay i obejmie stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i marketingu.