* Dom Maklerski BOŚ wycenił Grupę Tele-Polska Holding (przymierza się do sprzedaży akcji w publicznej ofercie na 151,83-156,7 mln zł. Wycena ta jest aktualna przy założeniu, że TPH uplasuje emisję i zrealizuje cele przedstawione w prospekcie.

* Hawe podało komunikat giełdowy informujący o zakończeniu postępowania sądowego dotyczącego projektu Internet dla Mazowsza. Dziś do spółki wpłynęło postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie o odrzuceniu skargi złożonej przez Otwarte Mazowieckie Sieci Szerokopasmowe, zależnej od Hawe.

* Polkomtel, operator sieci Plus, wygrał przetarg na świadczenie stacjonarnych i komórkowych usług telekomunikacyjnych dla Politechniki Warszawskiej. Wartość czteroletniej umowy ustalono na 4,83 mln zł brutto. W konkursie startowało łącznie trzy podmioty. Konkurencyjna oferta Netii była warta 7,68 mln zł. Z kolei Telekomunikacja Polska wyceniła swoje usługi na 5,75 mln zł brutto.

* T-Mobile Polska ogłosił start nowej kampanii promującej nowe proste taryfy dla klientów z rynku prywatnego, w których można rozmawiać bez limitu, a Internet jest za 0 zł.

* Urząd Komunikacji Elektronicznej wybrał w drodze negocjacji dostawcę platformy aukcyjnej. Została nią portugalska firma OMIP – Operador Mercado Iberico de Energia (Polo Portugues). Cena za system została ustalona na niecałe 515 tys. zł.