Benoit Scheen, wiceprezes France Telecom, pytany podczas konferencji w Barcelonie, czy jeżeli Deutsche Telekom zdecyduje się (a Niemcy rozważają taki krok) na sprzedaż swojego pakietu 50 proc. w joint venture Everything Everywhere, to FT będzie zainteresowane częścią lub całością tego pakietu powiedział: – Nie ma takich rozmów dziś, bo nie ma takiego tematu.

Everything Everywhere pozostanie wyjątkiem w portfolio grupy – FT będzie miało w nim połowę udziałów. Na pytanie, czy takich joint venture, jak w Wielkiej Brytanii może być między Orange i T-Mobile więcej powiedział: – To nie wykluczone.

FT realizuje teraz strategię koncentracji na aktywach, w których ma większościowe udziały. Ta strategia spowodowała, że w ub.r. sprzedane zostały biznesy w Portugalii i Austrii. Według Benoit Scheena może natomiast zwiększyć zaangażowanie w operatorze w Iraku. Wyjątkiem pozostałoby joint venture z Deutsche Telekom w Wielkiej Brytanii, w którym Orange i T-Mobile mają po 50 proc.

Także w akcjonariacie Telekomunikacji Polskiej francuski inwestor pojawi się niedługo z pakietem przekraczającym 50 proc. Z wypowiedzi Scheena wynika, że FT nie sprzedaje swoich akcji w trwającym buy-backu. – Już mamy ponad 50 proc. w TP, biorąc pod uwagę, że spółka kupuje swoje akcje – powiedział Scheen. Według oficjalnych informacji FT ma póki co 49,8 proc. w kapitale TP.