Firma TP Teltech poinformowała, że w większości powiatów województwa lubuskiego rozpoczęły się prace ziemne i instalacyjne pod wybudowanie pierwszych linii światłowodowych w ramach projektu „Szerokopasmowe Lubuskie”.

– Już we wrześniu przekazaliśmy inwestorowi ponad 100 projektów wykonawczych linii światłowodowych. Systematycznie będą przekazywane kolejne projekty i realizowane kolejne prace w terenie, co pozwoli na zakończenie inwestycji zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówi Tomasz Andrejewski, project manager odpowiedzialny za prace konsorcjum realizującego unijną inwestycję.

Projekt „Szerokopasmowe Lubuskie” realizuje konsorcjum firm TP Teltech i Hawe Telekom, na zlecenie Orange Polska. Za całość inwestycji odpowiada TP Teltech, będący jednocześnie wykonawcą prac projektowych i realizacyjnych w 8 z 12 powiatów województwa.

Głównym celem projektu „Szerokopasmowe Lubuskie” jest rozbudowa istniejącej infrastruktury teleinformatycznej w województwie lubuskim oraz likwidacja wykluczenia cyfrowego na tym terenie. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Całkowita wartość projektu to ponad 150 mln zł.