Przegląd prasy – środa 8 lutego

Publikacja: 08.02.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Młodzież rozniesie wirusa mobilnego Internetu

Michał Fura

Ponad 30 proc. polskich internautów to najbardziej zaawansowani użytkownicy internetu – wynika z badania Ericsson Consumer Lab. To grupa 6,1 mln „pionierów” nowych technologii, którzy mogą stanowić o być albo nie być biznesu operatorów komórkowych. – Podzieliliśmy ich na trzy grupy: przebojową młodzież, profesjonalistów i eksperymentatorów – mówi Katarzyna Pąk z Ericsson Polska. Przebojowa młodzież to 7 proc. internautów. Z siecią łączą się praktycznie cały czas. Fascynuje ich sukces materialny i modne marki, ale nie są wobec nich lojalni. Większą grupę (ok. 10 proc.) stanowią profesjonaliści w wieku 25 – 39 lat, którzy już zajmują się rozwijaniem kariery. Cenią marki i funkcjonalność. Wybierają telefony stylowe i biznesowe, bo ich na to stać. Aż 15 proc. to eksperymentatorzy: lubią wyróżniać się z tłumu i korzystają z nowinek.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=398204 (dostęp płatny)

Giganci startują po telekomunikacyjne miliardy

Michał Fura

Ericsson, Nokia Siemens Network, Huawei i Alcatel Lucent staną do przetargu na budowę sieci dla Polkomtelu. Blisko 6 tysięcy osób pracujących w branży telekomunikacyjnej wstrzymuje oddech. Ich pracodawcy – firmy takie, jak Ericsson Polska, Nokia Siemens Networks, Huawei, Alcatel Lucent, a także Motorola, ZTE i Ericpol – walczą właśnie o kontrakty, od których zależeć może ich przyszłość. To przetargi na dostawę sprzętu do rozbudowy sieci nadawczych dla największych operatorów komórkowych: Plusa, Orange, T-Mobile i Playa, dzięki którym świadczą oni usługi szybkiego mobilnego internetu.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=398182 (dostęp płatny)

Urzędnicy będą informować telefonicznie o PIT

EM

Izba Skarbowa w Olsztynie przypomina, że w związku z trwającą akcją rozliczeń rocznych podatku dochodowego od osób fizycznych zostały uruchomione od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 telefoniczne punkty informacyjne.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=398113 (dostęp płatny)

Ceny konkursowych SMS-ów mają być czytelne

Iwona Łoboda

Nadawcy będą mieć nowe obowiązki dotyczące podawania informacji o konkursach i loteriach. Wynika to z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia w programach radiowych i telewizyjnych działalności reklamowej i telesprzedaży. Projekt przygotowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=398159 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Super Bowl wciąż rządzi. W tym roku po raz pierwszy w sieci

Vadim Makarenko

Amerykańscy reklamodawcy potrzebują wielkiego wydarzenia, które zjednoczy naród i pozwoli mu wspólnie coś przeżyć. Ostatnim takim wydarzeniem za oceanem jest finał zawodowej ligi futbolu amerykańskiego. Joel Montgomery z międzynarodowej organizacji Endeavor wspierającej przedsiębiorców nie obejrzał w tym roku Super Bowl. W barze warszawskiego hotelu Westin nie było publicznego pokazu, pozostawał telewizor w pokoju. – Ale poddałem się. Na następny dzień zaplanowałem pięć spotkań. Gdybym był w Nowym Jorku, to co innego, ale tu różnica czasu jest zbyt duża – mówi.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11099336,Super_Bowl_wciaz_rzadzi__W_tym_roku_po_raz_pierwszy.html

Symbol cyfrowego magnetowidu TiVo ledwo dyszy

Tomasz Grynkiewicz

Symbol cyfrowego magnetowidu jest już tak nisko wyceniany, że może się stać łakomym kąskiem dla Microsoftu czy Google’a – piszą amerykańskie media. Już na piątkowym zamknięciu giełd akcje TiVo wyceniano tylko na 11 dol. Dużo poniżej prognozowanych przez analityków pułapów (17-18 dol.). I to już wzbudziło na Wall Street przypuszczenia, że TiVo jest atrakcyjnym kąskiem do przejęcia. – Spółka mogłaby uzyskać wycenę w okolicach 25 dol., gdyby zainteresował się nią Microsoft czy Google – pisze magazyn finansowy „Barron’s”, własność News Corp.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11099337,Symbol_cyfrowego_magnetowidu_TiVo_ledwo_dyszy.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Midas: Polkomtel pośrednim udziałowcem

Urszula Zielińska

To kwestia tygodni – tak mówił Zygmunt Solorz-Żak w styczniowym wywiadzie dla „Parkietu”, odpowiadając na pytanie, kiedy Polkomtel zostanie udziałowcem NFI Midas. Od wczoraj powiązania między operatorem sieci Plus i Midasem to już fakt.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/725581_Midas:_Polkomtel_posrednim_udzialowcem.html (dostęp płatny)

TP: Kara uchylona

Andrzej Kazimierczak, PAP

Sąd apelacyjny podtrzymał uchylenie przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prawie 339 mln zł kary, którą w 2007 r. na Telekomunikację Polską nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wyrok jest prawomocny. Zgodnie z uzasadnieniem sądu zaskarżonej decyzji prezes UKE nakładając karę na TP miał jedynie podejrzenia co do naruszenia przepisów, nie wykazał jednak zaistnienia tego naruszenia w sposób przekonujący.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/725586_TP:_Kara_uchylona%C2%A0.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Operatorzy raczej nie zdążą z wdrożeniem przepisów o usługach premium

Magdalena Wierzchowska

Uchwalone w 2011 r. przepisy o SMS premium mają ograniczyć naciąganie klientów na usługi o podwyższonej opłacie. Jest jednak problem z ich wprowadzeniem, bo nie wiadomo, co dokładnie jest taką usługą. — Nie jest jasne, czy SMS na cele charytatywne lub głosowanie w programie „Taniec z gwiazdami” też są objęte ustawą. Będziemy więc interpretować prawo bezpiecznie — mówi Cezary Albrecht z T-Mobile. Operatorzy narzekają, że zmiany w systemach informatycznych będą kosztowne i czasochłonne. Resort cyfryzacji wyznaczył termin na koniec maja.

http://teleinformatyka.pb.pl/2554741,41957,bezpieczny-sms-za-50-70-mln-zl

Apple już trzeci na świecie

Sukces iPhone’a spowodował awans Apple na trzecią pozycję w rankingu największych na w 2011 roku producentów komórek, informuje International Data Corporation (IDC). Apple awansowało z piątego miejsca na trzecie w ostatnim kwartale ubiegłego roku, głównie za sprawą rekordowych dostaw iPhone’ów, wynika z danych IDC.

http://teleinformatyka.pb.pl/2554497,7341,apple-juz-trzeci-na-swiecie

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

CBA powinno udostępnić dane o podsłuchach

Danuta Frey

Coroczna informacja prokuratora generalnego dla parlamentu o kontrolach operacyjnych nie zwalnia CBA z obowiązku udostępniania danych na ten temat Prokurator generalny składa bowiem jedynie informację łączną dotyczącą wszystkich służb – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uwzględniając skargę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na decyzję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1119581_CBA_powinno_udostepnic_dane_o_podsluchach.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Młodzież rozniesie wirusa mobilnego Internetu

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?