Oferta prawie w ogóle nie jest komunikowana, ale – jak informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange – od sierpnia salony sprzedaży przyjmują zamówienia klientów indywidualnych na femtokomórki, które operator oferuje w ramach usługi „Ekstra Sygnał”. Do tej pory było to usługa wyłącznie dla biznesu.

– Dzisiaj do wszystkich urządzeń, jakie udostępniliśmy naszym klientom loguje się ok. 20 tys. kart SIM – mówi Wojciech Jabczyński. Nie chce przy tym podać dokładnej liczby femtokomórek, jakie zamówili klienci. Oferowane do tej pory urządzenia pozwalały na prowadzenie jednocześnie 4 sesji przez terminale klienckie. Z drugiej strony średnia liczbę kart SIM w jednej firmie z segmentu SOHO i MSP wynosi od 2 do 15. Liczbę femtokomórek, jakie rozdystrybuował Orange można więc szacować na kilka tysięcy.

– Są branże i klienci, dla których pewny i dobrej jakości sygnał 3G w miejscu pracy jest szczególnie ważny. Takie silniejsze zainteresowanie obserwujemy m.in. wśród kadry zarządzającej i firm z branży budowlanej – mówi Wojciech Jabczyński.

Orange wprowadził femtokomórki do oferty w lutym bieżącego roku. Oferuje urządzenia Alcatela-Lucenta. Operator twierdzi, że popyt był wyższy, niż przewidywał biznesplan. Stąd nowa oferta dla klientów indywidualnych, a w planach na ten rok  nowy typ urządzenia, który pozwala na zestawienie połączeń przez 8 terminali w tym samym czasie.

Oferta dla klientów indywidualnych jest identyczna z aktualną ofertą dla firm.