Play miał dobry kwartał, rozmawia z polskimi bankami

Publikacja: 15.04.2013 13:28

– Co czwarta firma ma przynajmniej jedną kartę w Play – powiedział dziś Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4, operatora tej sieci przy okazji prezentacji nowych ofert dla klientów biznesowych. Ponieważ telekom przyjmuje, że firm jest w Polsce około 4 mln, należy przyjąć, że obecnie jego klienci biznesowi mają przynajmniej 1 mln kart SIM. Dobrzyński nie uściślił ile. Mówił przy tym, że oferta, w której firma może kupić dostęp do Internetu z kilkoma kartami SIM spotkała się z dobrym przyjęciem.

Play pochwalił się dziś też wynikami badania przeprowadzonego na jego zlecenie przez Millward Brown. Zgodnie z nimi był najczęściej polecanym operatorem przez przedsiębiorców w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Korzystanie z tej sieci poleciło innym 43 proc. badanych (N=1504, marzec 2013). Drugim w kolejności polecanym operatorem był T-Mobile (34 proc. wskazań).

P4 wprowadziło dziś do oferty dla biznesu m.in. Formułę 4.0 VIP, w której oprócz rozmów no-limit proponuje 5 GB transferu danych. Usługa w opcji z telefonem kosztuje od 120 zł. Nowością jest usługa drugiego numeru, który dołączany jest do karty SIM.- Może być nowy, przeniesiony, komórkowy bądź stacjonarny – mówił Dobrzyński. – Połączenia wychodzące z numeru stacjonarnego można wykonywać w danej strefie numeracyjnej, co wiąże się ze względami bezpieczeństwa – dodawał.

W kampanii reklamowej Playa nowe oferty dla biznesu promują Krzysztof Hołowczyc i Michał Żebrowski. Jak podkreślał Dobrzyński, telekom postawił na znane osoby, zaliczane także do świata celebrytów, które jednocześnie prowadzą własne firmy.

– Artysta i biznesmen? – pytał Dobrzyński na scenie Teatru 6 Piętro Michała Żebrowskiego. – Szekspir i Molier tak robili – odpowiadał aktor i dyrektor teatru.

P4 kontynuuje współpracę z kolejnymi postaciami mediów masowych, ponieważ – deklarują przedstawiciele firmy – koncept ten okazał się bardzo efektywny. Jak bardzo – to też okazać ma się w czwartek, gdy Joergen Bang-Jensen omawiać będzie wyniki operacyjne I kwartału br.

Dobrzyński potwierdził jedynie, że telekom zanotował w I kw. około 20-proc. wzrost liczby numerów przenoszonych do jego sieci i chce utrzymać takie tempo w kolejnych kwartałach. Firma spodziewa się, że w tym roku przeniesionych zostanie około 1,6 mln numerów.

Co do kwestii finansowych, dziś Marcin Gruszka, rzecznik telekomu nie zaprzeczył tylko, że operator rozmawia z polskimi bankami na temat finansowania.

– Ma to m.in. związek z finansowaniem rezerwacji częstotliwości 1800 MHz. Częściowo na pewno sfinansujemy je z własnych przepływów pieniężnych – powiedział Gruszka. Nie podał jednak oczekiwanej struktury płatności. – Widzimy bardzo duże zainteresowanie polskich banków naszą firmą. Do tej pory główną instytucją finansującą działalność Playa był China Bank of Development.

Opłata rezerwacja trzech bloków częstotliwości, które wygrał operator wyniesie blisko 500 mln zł.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu