Warszawska spółka Nexrad Telecom złożyła najlepszą ofertę w przetargu otwartym ogłoszonym przez Komendę Główną Policji na dostawę sprzętu radiokomunikacyjnego. Radiotelefony trafią na wyposażenie przygranicznych jednostek policji. Zamawiający oczekuje, że urządzenia poprawią komunikację radiową w obszarze granicy Unii Europejskiej.

W ramach zamówienia Nexrad Telecom dostarczy klientowi radiotelefony przenośne (360 kompletów) i przewoźne (174 komplety) pracujące w systemie cyfrowym zgodnie ze standardem ETSI – DMR w paśmie VHF. Będą posiadały jednocześnie możliwość pracy analogowej.

Umowa obejmuje też dostawę dostawa 12 kompletów zestawów do programowania i strojenia radiotelefonów noszonych i przewoźnych.

O kontrakt zabiegało trzy spółki. Wybór najlepszej oferty odbył się w drodze aukcji elektronicznej. Nexrad Telecom za realizację kontraktu otrzyma 2,77 mln zł brutto. Budżet projektu miał wartość 2,5 mln zł brutto. Jest współfinansowany ze środków unijnych ((Fundusz Granic Zewnętrznych).