Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 15 października

Publikacja: 15.10.2015 07:30

Kto zajmie się systemem informatycznym w ZUS po wyborach?

System informatyczny skonstruowany przez Asseco dla ZUS bez wątpienia działa. Ale informatyczny gigant miał fory w przetargach dla Zakładu od wielu lat. To błąd kolejnych rządów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19024960,kto-zajmie-sie-systemem-informatycznym-w-zus-po-wyborach.html (dostęp ograniczony)

Telekomunikacja: UKE chce szybko ogłosić wyniki

W czwartek, 15 października, odbędzie się dodatkowa runda w aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Jak pisaliśmy, trzy z pięciu bloków najcenniejszego pasma (800 MHz) znalazły nabywców w miniony piątek. Komu przypadły w udziale, nie udało się nam dowiedzieć. W dogrywce do rozdysponowania są jeszcze tylko dwa bloki pasma…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/771968_Telekomunikacja:_UKE_chce_szybko_oglosic_wyniki.html (dostęp płatny)

Oddech dla Prokomu

Widmo bankructwa oddala się od Prokomu Investments. Dzięki ugodom z wierzycielami i pomocy tajemniczego cypryjskiego partnera 1 października 2015 r. gdański sąd miał zdecydować, czy ogłosić upadłość Prokomu Investments (PI), byłego wehikułu inwestycyjnego Ryszarda Krauzego. Rozprawa się nie odbyła i raczej się już nie odbędzie. — Porozumieliśmy się z BGK i PKO BP. W najbliższych dniach oba banki wycofają wnioski o upadłość i Prokom będzie mógł rozpocząć normalne funkcjonowanie — nie ukrywa satysfakcji Marcin Dukaczewski, wiceprezes PI. Prokom, czyli? W lutym 2014 r. Ryszard Krauze oficjalnie wycofał się ze spółki. Dziś prawie wszystkie akcje funduszu należą do cypryjskiej spółki Genuino, o której wiadomo jedynie, że została założona w 2012 r. i że zarządza nią kancelaria cypryjska, oferująca usługi prowadzenia spółek dla osób i firm z innych państw, którzy jako faktyczni właściciele (tzw. ostateczni beneficjenci) chcą pozostać anonimowi.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4323074,34605,oddech-dla-prokomu (dostęp płatny)

mPay wraca do gry

Operator płatności mobilnych nadrabia dystans do konkurentów. Odpala portfel mobilny i przygotowuje płatności kodem QR. mPay, najstarszy na rynku operator płatności mobilnych, oficjalnie przedstawił wczoraj nowego prezesa, który stery firmy objął kilka dni temu. Maciej Orzechowski nie jest nowy w spółce — w zarządzie pracuje od grudnia ubiegłego roku. Jest to menedżer o niecodziennym życiorysie zawodowym, na który składają się cztery lata w CBA. Po zakończeniu służby poszedł do biznesu i zajął się działką IT. Do mPaya przyszedł jeszcze w okresie restrukturyzacji, a prezesem został — jak twierdzi — u progu okresu rozwoju.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4323064,21645,mpay-wraca-do-gry (dostęp płatny)

W czwartek dogrywka w aukcji LTE

Urząd Komunikacji Elektronicznej tego samego dnia może ogłosić listę operatorów, którzy wygrali cenne częstotliwości dla mobilnego internetu. Bez procesów się jednak nie obejdzie. W czwartek, 15 października, odbędzie się dodatkowa runda aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Jak pisaliśmy, trzy z pięciu bloków najcenniejszego pasma (800 MHz) znalazły nabywców w miniony piątek.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289352-W-czwartek-dogrywka–w-aukcji-LTE.html (dostęp płatny)

Innowacje 2015 roku

Listę dziesięciu najważniejszych nowych technologii sporządzili eksperci słynnej amerykańskiej uczelni MIT. „Zakładamy się, że każdą z innowacji na naszej liście będzie warto obserwować w najbliższych latach” – napisali twórcy listy na łamach „Technology Review”, magazynu jednej z najsłynniejszych uczelni technicznych świata – Massachusetts Institute of Technology.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289318-Innowacje–2015-roku.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu