Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 15 października

Publikacja: 15.10.2015 07:30

Kto zajmie się systemem informatycznym w ZUS po wyborach?

System informatyczny skonstruowany przez Asseco dla ZUS bez wątpienia działa. Ale informatyczny gigant miał fory w przetargach dla Zakładu od wielu lat. To błąd kolejnych rządów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19024960,kto-zajmie-sie-systemem-informatycznym-w-zus-po-wyborach.html (dostęp ograniczony)

Telekomunikacja: UKE chce szybko ogłosić wyniki

W czwartek, 15 października, odbędzie się dodatkowa runda w aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Jak pisaliśmy, trzy z pięciu bloków najcenniejszego pasma (800 MHz) znalazły nabywców w miniony piątek. Komu przypadły w udziale, nie udało się nam dowiedzieć. W dogrywce do rozdysponowania są jeszcze tylko dwa bloki pasma…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/771968_Telekomunikacja:_UKE_chce_szybko_oglosic_wyniki.html (dostęp płatny)

Oddech dla Prokomu

Widmo bankructwa oddala się od Prokomu Investments. Dzięki ugodom z wierzycielami i pomocy tajemniczego cypryjskiego partnera 1 października 2015 r. gdański sąd miał zdecydować, czy ogłosić upadłość Prokomu Investments (PI), byłego wehikułu inwestycyjnego Ryszarda Krauzego. Rozprawa się nie odbyła i raczej się już nie odbędzie. — Porozumieliśmy się z BGK i PKO BP. W najbliższych dniach oba banki wycofają wnioski o upadłość i Prokom będzie mógł rozpocząć normalne funkcjonowanie — nie ukrywa satysfakcji Marcin Dukaczewski, wiceprezes PI. Prokom, czyli? W lutym 2014 r. Ryszard Krauze oficjalnie wycofał się ze spółki. Dziś prawie wszystkie akcje funduszu należą do cypryjskiej spółki Genuino, o której wiadomo jedynie, że została założona w 2012 r. i że zarządza nią kancelaria cypryjska, oferująca usługi prowadzenia spółek dla osób i firm z innych państw, którzy jako faktyczni właściciele (tzw. ostateczni beneficjenci) chcą pozostać anonimowi.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4323074,34605,oddech-dla-prokomu (dostęp płatny)

mPay wraca do gry

Operator płatności mobilnych nadrabia dystans do konkurentów. Odpala portfel mobilny i przygotowuje płatności kodem QR. mPay, najstarszy na rynku operator płatności mobilnych, oficjalnie przedstawił wczoraj nowego prezesa, który stery firmy objął kilka dni temu. Maciej Orzechowski nie jest nowy w spółce — w zarządzie pracuje od grudnia ubiegłego roku. Jest to menedżer o niecodziennym życiorysie zawodowym, na który składają się cztery lata w CBA. Po zakończeniu służby poszedł do biznesu i zajął się działką IT. Do mPaya przyszedł jeszcze w okresie restrukturyzacji, a prezesem został — jak twierdzi — u progu okresu rozwoju.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4323064,21645,mpay-wraca-do-gry (dostęp płatny)

W czwartek dogrywka w aukcji LTE

Urząd Komunikacji Elektronicznej tego samego dnia może ogłosić listę operatorów, którzy wygrali cenne częstotliwości dla mobilnego internetu. Bez procesów się jednak nie obejdzie. W czwartek, 15 października, odbędzie się dodatkowa runda aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Jak pisaliśmy, trzy z pięciu bloków najcenniejszego pasma (800 MHz) znalazły nabywców w miniony piątek.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289352-W-czwartek-dogrywka–w-aukcji-LTE.html (dostęp płatny)

Innowacje 2015 roku

Listę dziesięciu najważniejszych nowych technologii sporządzili eksperci słynnej amerykańskiej uczelni MIT. „Zakładamy się, że każdą z innowacji na naszej liście będzie warto obserwować w najbliższych latach” – napisali twórcy listy na łamach „Technology Review”, magazynu jednej z najsłynniejszych uczelni technicznych świata – Massachusetts Institute of Technology.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289318-Innowacje–2015-roku.html (dostęp płatny)

Kto zajmie się systemem informatycznym w ZUS po wyborach?

System informatyczny skonstruowany przez Asseco dla ZUS bez wątpienia działa. Ale informatyczny gigant miał fory w przetargach dla Zakładu od wielu lat. To błąd kolejnych rządów.

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?