– Otrzymaliśmy zapytanie ofertowe dotyczące wykonania systemu elektronicznego dozoru więźniów i myślę, że stać nas przygotowanie oferty atrakcyjniejsze cenowo niż firma, która wygrała pierwszy taki przetarg zorganizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości – mówi Krzysztof Grzegorczyk, prezes spółki Locatelo.com ze Szczecina oferującej usług lokalizacyjne oparte na technologii GPS i GSM (nawiązuję on do zeszłorocznego przetargu wygranego przez firmę Comp Safe Support).

Krzysztof Grzegorczyk zapowiedział też, że jego firma zamierza w tym roku uruchomić całą gamę usług komercyjnych. Jego zdaniem jest bowiem ciągle spora luka na rynku, ponieważ działające firmy, w tym także operatorzy GSM, koncentrują się na usługach monitorowania samochodów, a nie osób. Locatelo natomiast jest platformą lokalizacyjną umożliwiającą ustalanie pozycji geograficznej jego użytkowników na mapie, w celu poprawy ich bezpieczeństwa oraz udostępnienia jej wybranym użytkownikom. Platforma ta wykorzystuje technologię GPS i GSM, dzięki czemu z dokładnością do kilku metrów i w czasie rzeczywistym umożliwia wizualizację pozycji użytkownika na mapie.

Duże nadzieje Locatelo wiąże z rynkiem instytucjonalnym. Obecnie rozwiązania firmy testuje m.in. WOPR i TOPR. Firma dostała także zapytanie od organizatorów kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, jako potencjalne rozwiązanie do monitoringu kolarzy na trasie.- Sądzę, że pierwsze umowy z klientami instytucjonalnymi powinniśmy sfinalizować jeszcze w pierwszej połowie tego roku – twierdzi Krzysztof Grzegorczyk.