Po tym jak zyski [b]Nokii[/b] w drugim kwartale okazały się być mniejsze o 40 proc. niż w tym samym okresie 2009 r., wydaje się że odejście [b]Olli-Pekka Kallasvuo[/b], prezesa koncernu jest kwestią czasu. Poproszony przez telewizję [b]CNBC[/b] o komentarz w tej sprawie prezes nie chciał się wypowiadać.

Zysk netto Nokii w ostatnim kwartale wyniósł 227 mln euro (rok wcześniej 380 mln euro). Zaprezentowane wyniki, mimo wielomiesięcznej krytyki prezesa koncernu okazały się być i tak gorsze niż przewidywania analityków i osiągnięcie zysku netto rzędu 285 mln euro.

Według rynków jednym z powodów słabnięcia Nokii – już nie tylko w sferze wizerunku – jest brak skutecznej odpowiedzi na produkty konkurencji w sektorze smartfonów. Firma wiąże jednak duże nadzieje z premierą modelu N8, która ma nastąpić pod koniec trzeciego kwartału. Ostatnio firma zorganizowała polską prezentację przedprodukcyjnych egzemplarzy tego smartfona. Serwis rpkom.pl opisał ją [link=http://www.rp.pl/artykul/510906.html/]tutaj[/link].

Sprzedaż smartfonów Nokii w drugim kwartale 2010 r. wyniosła 24 mln sztuk. Łącznie koncern wprowadził na rynek 111,1 mln terminali.