Mariusz Gaca w zarządzie Orange Polska

Publikacja: 07.02.2014 12:09

Rada nadzorcza Orange Polska (d. Telekomunikacja Polska) powołała Mariusza Gacę na stanowisko członka zarządu. Tym samym menedżer związany z grupą od 2001 r., a ostatnio prezes PTK Centertel, mobilnej części,  po raz pierwszy wszedł zarządu spółki-matki telekomunikacyjnej grupy kontrolowanej przez francuski Orange SA (d. France Telecom).

W zarządzie Orange Polska, który od tej pory jest 6-osobowy, Mariusz Gaca będzie odpowiadał za rynek biznesowy.

Mariusz Gaca (ur. 1973) jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD.

Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Elektrim S.A., gdzie w latach 1995-2000 współtworzył biznes plany lokalnych operatorów telekomunikacyjnych. Od 2001 r. pracował w Grupie TP, m.in., jako dyrektor pionu multimediów, odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do Internetu dla rynku klientów indywidualnych. W latach 2005 -2009 odpowiadał za rynek biznesowy Grupy TP.

Od 2009 roku pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego Grupy TP odpowiedzialnego za sprzedaż i obsługę klienta oraz  właśnie prezesa PTK Centertel. Funkcję tę sprawował do czasu fuzji Centertela z TP. Od listopada 2013 roku jest odpowiedzialny za rynek biznesowy Orange Polska.

Poza grupą udziela się w organizacjach branżowych i gospodarczych. Od 2011 r. jest Vice Prezydentem Pracodawców RP oraz Przewodniczącym Polskiej Sekcji BIAC przy OECD.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu