Informację podaną najpierw przez Bloomberga powtarzają zachodnie media. Według „The Telegraph” Netflix w Wielkiej Brytanii będzie dodawany w promocji za darmo na od pół do jednego roku użytkownikom planu 4G Vodafone.

Według mediowych doniesień usługa ma też być uruchamiana na nowych rynkach, na których pojawi się serwis w tym roku. Rzecznik Vodafone odmówił komentowania mediowych doniesień na temat współpracy z Netfliksem. Jonathan Friendland, rzecznik Netfliksa odpowiedział natomiast Bloombergowi, że „mamy rozmaite umowy z przeróżnymi operatorami i nie mamy do powiedzenia nic do czasu, gdy będziemy oficjalnie ogłaszać nowe wydarzenia”.

Oficjalnie zapowiedziano „europejską ekspansję” serwisu na drugą połowę tego roku, która według nieoficjalnych informacji może w pierwszej kolejności objąć Francję i Niemcy, a niewykluczone, że także Polskę. W Luksemburgu Netflix organizuje już nawet francuską siedzibę (żeby uniknąć płacenia francuskich podatków). Serwis, z którego usług korzysta już ponad 40 mln ludzi na całym świecie w Europie działa już w Wielkiej Brytanii i w krajach skandynawskich.

Na podobnej zasadzie, o jakiej mowa w przypadku Vodafone, Netflix w USA współpracuje już z operatorami T-Mobile i Sprint, a w Wielkieju Brytanii z Virgin Media.