Filmowy kanał Sundance jest w Polsce w ofercie operatorów płatnej telewizji. Jego założycielem jest amerykańska gwiazda filmowa, Robert Redford, inicjator  amerykańskiego festiwalu kina niezależnego Sundance Festival. – Za pomocą oddzielnego sygnału (feedu tj. dosyłu satelitarnego) Sundance Channel Polska wkrótce skieruje swoją ofertę do lokalnej widowni za pomocą emitowanych w języku polskim promosów oraz programów w wersji z lektorem – podaje AMC Networks. Jak tłumaczy Marco Frazier, wiceprezes AMC/Sundance, oddzielny sygnał  umożliwi stacji oferowanie programów i materiałów promocyjnych skierowanych do lokalnej widowni. Sundance Channel Polska będzie dostępny na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C od 1 lipca jako całodobowy kanał linearny dostępny w wysokiej rozdzielczości.

Kanał jest już dostępny w ofercie wszystkich platform cyfrowych, jak również w ofercie ośmiu czołowych telewizji kablowych, tj. Cyfrowy Polsat, nc+, Orange, UPC Polska, Toya, Multimedia Polska oraz u innych lokalnych operatorów.

Sundance Channel w ostatnich miesiącach ruszył też w Belgii, Francji i na Filipinach. We wrześniu S zostanie uruchomiony w Ameryce Łacińskiej.