Skonsolidowane przychody grupy Hawe w pierwszych dziewięciu miesiacach tego roku wyniosły 120,79 mln zł wobec 72,23 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 67 proc. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 47,22 mln zł wobec 20,07 mln zł przed rokiem. Natomiast skonsolidowany zysk netto sięgnł 42,08 mln zł, co oznacza wzrost o 174 proc. w stosunku do wyniku z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zarząd firmy tłumaczy, że zanotowane wzrosty to efekt, m.in. nowych umów na wykorzystanie infrastruktury światłowodowej spółki przez operatorów telekomunikacyjnych. W ostatnich miesiącach Hawe Telekom podpisało umowy rozszerzające jego współpracę z takimi czołowymi operatorami jak Polkomtel, Netia, Multimedia czy TK Telekom.

W czerwcu Hawe przedstawiło strategię, która zakłada m.in. przekształcenie spółki z operatora sieci szkieletowej w największego w Polsce otwartego operatora infrastruktury światłowodowej w we wrzesńiu przejęła notowanego na głównym rynku GPW Mediatela. Firma w partnerstwie z Alcatel-Lucent i TP Teltech wygrała przetargi na projekty budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową w województwach warmińsko-mazurskim i podkarpackim. Przegrała jednak podobny przetarg w woj.mazowieckim.