260 mln zł zysku netto odnotował w I kwartale br. Polkomtel operator sieci Plus. Gdyby przyjąć, że kolejne trzy kwartały będą pod tym względem zbliżone, to firma zarobi niemal dokładnie tyle, co w 2010 r. – 1,1 mld zł zysku netto. O wysokości zarobku telekomu w minionym kwartale br. poinformował w piątek Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen. Paliwowy koncern jest jednym z udziałowców, liczących na zyski z trwającej obecnie sprzedaży Polkomtela.

W analogicznym okresie 2010 r. telekomunikacyjna firma zarobiła 288 mln zł. Dane te potwierdził w rozmowie telefonicznej także przedstawiciel PKN Orlen, korygując wcześniejszą informację swojego wiceprezesa, że w I kw. 2010 r. zysk netto Polkomtela wynosił 160 mln zł. W efekcie wynik spółki w I kw. br. jest o około 10 proc. niższy niż przed rokiem.

Spółka nie skomentowała, co spowodowało zmianę. Wiadomo jednak, że od ubiegłego roku ponosi koszty obsługi obligacji, a w tym roku zaczęła odświeżanie sieci sklepów, modyfikując przy okazji logo. Konkurencja zwracała też uwagę, że Plus agresywniej niż zwykle zdobywa ostatnio rynek, co może oznaczać, że więcej wydaje na pozyskanie klientów.

Pozostałe dane finansowe telekomu nie są na razie znane. Jak podawał w ubiegłym roku KGHM, w I kw. 2010 r. przychody Polkomtela miały wartość 1,83 mld zł, jego zysk operacyjny 360 mln zł, a EBITDA zamknęła się kwotą 697 mln zł. W całym 2010 r. Polkomtel wypracował 7,67 mld zł przychodów i 2,889 mld zł wyniku EBITDA.