[b]Andrzej Piechocki[/b], największy udziałowiec i członek rady nadzorczej [b]MNI[/b], jak czytamy w komunikacie spółki, „wyraził chęć objęcia funkcji prezesa zarządu”. Z zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnował, w związku z „niezwykle dynamicznym rozwojem i wyzwaniami stojącymi przed MNI i spółkami zależnymi oraz koniecznością intensyfikacji działań inwestycyjnych w strategicznych dla spółki obszarach”. Andrzej Piechocki z podmiotami zależnymi posiada 33,6 proc. akcji MNI.

[b]Jerzy Jóźkowiak[/b], który przez około rok piastował stanowiska prezesa zarządu giełdowego funduszu MNI zrezygnował. Zasiądzie w radzie nadzorczej spółki. Menedżer swoje odejście tłumaczy realizacją powierzonych mu celów.

W środę telekomunikacyjne spółki z grupy MNI podały, że [b]BRE Bank[/b] (Jerzy Jóźkowiak pełnił tam wcześniej funkcję członka zarządu) w konsorcjum z [b]BZ WBK[/b] udzielił im 240 mln zł kredytu. Grupa podała, że przeznaczy te pieniądze na zakup kablówki [b]Stream Communications[/b] od funduszu P[b]enta Investment[/b] oraz inne przejęcia.