W 2015 rok na rynku będzie 154 mln komórek obsługujących technologię LTE – prognozuje firma analityczna in-Stat. Według szacunków tej firmy do 2015 roku z technologii LTE na świecie będzie korzystać 290 mln abonentów.

Na początku tego miesiąca firma ABI Research ogłosiła w swej prognozie, że liczba telefonów obsługujących technologię 4G, która trafi na rynek (gdzie największych udział będzie mieć LTE), wzrośnie z 4.6 mln w 2010 roku do 245 mln w 2016 roku.

– Prawie wszyscy operatorzy komórkowi na świecie nie wyłączając tych największych wspierają LTE, co jest istotnym czynnikiem dla upowszechniania się tej technologii – mówi Michael Morgan, starszy analityk z ABI Research

Dodajmy do tego, że w lipcu Deutsche Bank podwoił swoją prognozę, co do sprzedaży aparatów z LTE w tym roku z 3 mln do 6 mln sztuk.

Producenci smartfonów przystosowanych do LTE muszą jednak rozwiązać kilka problemów, z których jednym z najpoważniejszych jest krótka wytrzymałość baterii. To m.in. spowodowało, że technologia ta nie została zaimplementowana do iPhone’a 4S.