Przegląd prasy – czwartek 22 maja

Publikacja: 22.05.2014 07:00

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Koniec wojny domowej o pilota

Horizon TV to zmiana na plus na rynku internetowej tv i wideo na żądanie. Widzowie mogą oglądać ulubione programy na trzech urządzeniach naraz….

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=482560 (dostęp płatny)

Przy zakupie nawigacji nie mona odjąć całego VAT

Rozliczenia Firma, która chce zamontować GPS w aucie osobowym używanym zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych, może…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=482495 (dostęp płatny)

Wyrok w sprawie Google to konieczny, choć zgniły, kompromis

Czy to dobrze, czy źle, kiedy prywatne firmy dostają prawo – a wręcz obowiązek – decydowania o tym, jakie informacje powinny być…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=482513 (dostęp płatny)

Wirtualne ulepszenia: program Płatnik bez rewelacji

Nowa wersja systemu miała wspierać płatników składek. Jednak z punktu widzenia użytkownika po sześciu miesiącach wprowadzone zmiany są mało znaczące, a niektóre aplikacje zwyczajnie nie działają. Minęło ponad pół roku od momentu, gdy zmieniły się przepisy dotyczące wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego oraz imiennych raportów, co przyczyniło się do wprowadzenia zmian w programie Płatnik.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=482441 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Sisu bez miejsc w radzie nadzorczej

Środowe zwyczajne walne zgromadzenie dokonało kardynalnych zmian w radzie nadzorczej Netii. Nie mają już w niej przedstawicieli Third Avenue (sprzedał akcje) i Sisu Capital (według publicznych informacji ma nadal około 12 proc. akcji). W radzie, której liczebność okrojono do siedmiu osób, nie dla wszystkich ośmiu kandydatów było miejsce. Mennica Polska i Fundusze Inwestycji Polskich 11 FIZ Aktywów Niepublicznych wprowadziły do rady telekomu Katarzynę Iwuć i Zbigniewa Jakubasa. MCI Management ma reprezentanta w postaci prezesa Cezarego Smorszczewskiego (zgłosili go Amerykanie). W radzie znalazły się też miejsca dla kandydatów OFE: Przemysława Głębockiego, Jacka Czernuszenko oraz ustępującego prezesa – Mirosława Godlewskiego.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/756826_Sisu_bez_miejsc_w_radzie_nadzorczej.html (dostęp płatny)

Grzeczne zgromadzenie Netii

Akcjonariusze Netii przystali na propozycję zarządu i przegłosowali 42 gr dywidendy. Wymieniono – niejednogłośnie, ale bez formalnych protestów – niemal całą radę nadzorczą. Francuzi zostali z kwitkiem.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/756822_Grzeczne_zgromadzenie_Netii.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Jakubas ustawia Netię po swojemu

Skup akcji, dywidenda i tańsza rada nadzorcza z dwoma przedstawicielami czołowego akcjonariusza — to decyzje WZA telekomu.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3698477,25392,jakubas-ustawia-netie-po-swojemu (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Netflix wystartuje na nowych rynkach

Internetowa platforma wideo podała w końcu, że pod koniec tego roku ruszy w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii i Luksemburgu. O Polsce nie wspomina.  Spekulacji na temat listy krajów, w których docierający już do 48 mln abonentów Netflix ma ruszyć w drugiej połowie tego roku, było co niemiara. Na listach tworzonych przez media pojawiały się Niemcy i Francja, ale wspominano też i o Polsce jako o pirackim zagłębiu, gdzie wyjątkowo często nielegalnie kopiowany jest np….

http://archiwum.rp.pl/artykul/1242934-Netflix-wystartuje-na-nowych-rynkach.html (dostęp płatny)

Nowy układ w radzie Netii

Największy alternatywny operator stacjonarny w kraju od środy jest w nowych rękach. Zaakceptowana, relatywnie wysoka dywidenda  42 gr. na akcję, skup akcji własnych za 200 mln zł oraz niemal całkowicie nowa rada nadzorcza telekomu – to efekty środowego zwyczajnego walnego zgromadzenia Netii. Wycofują się z niej wieloletni inwestorzy a nowi właśnie zaczynają pracę nad jej przyszłością.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1242962-Nowy-uklad–w-radzie-Netii.html (dostęp płatny)

Samsung rzuca wyzwanie Google

Koreańczycy we współpracy z Intelem opracowali własny system operacyjny dla urządzeń mobilnych Tizen, który ma zastąpić Androida. Na razie wykorzystują go w swoich zegarkach smart watch i elektronicznych opaskach fitness. Tam Tizen wygryzł już system od Google. Jak tłumaczą w polskim oddziale Samsunga, Tizen jest lepiej skrojony pod urządzenia mobilne tego typu. Teraz system może się pojawić w kolejnych produktach Samsunga. Choć jeszcze niedawno koncern twierdził, że nie będzie wprowadzać go do telefonów, już wiadomo, że i tam pojawi się konkurent Androida. Co więcej, ostatnie przecieki z koncernu wskazują, że Tizen może być kompatybilny z aplikacjami na Androida.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1242933-Samsung-rzuca-wyzwanie-Google.html (dostęp płatny)

UPC Polska uruchamia w końcu Horizon TV

Operator wystartował z dostępnym na kilka urządzeń serwisem wideo (czyli z tzw. usługą multiscreeningu). W ramach usługi Horizon TV będzie można korzystać z biblioteki VoD i oglądać 98 kanałów telewizyjnych z oferty UPC Polska. – 70 z nich będzie dostępnych dla użytkowników także poza siecią UPC w otwartym internecie….

http://archiwum.rp.pl/artykul/1242935-UPC-Polska-uruchamia-w-koncu-Horizon-TV.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Wyborcza.biz[/srodtytul]

UPC blokuje laptopa za niezapłacony rachunek?

Jeden z największych dostawców internetu w kraju wpadł na niewiarygodnie skuteczny pomysł windykacji należności. Niewiarygodnie skuteczny przynajmniej w przypadku pani Patrycji i jej męża Grzegorza. – Żona korzysta w domu ze służbowego laptopa – relacjonuje pan Grzegorz. W weekend na ekranie pojawił się komunikat: „Szanowny Kliencie. Informujemy, że Twoja usługa została zablokowana z powodu zaległości w opłatach. Przywrócenie działania usługi internetowej nastąpi niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty na koncie UPC Polska. Prosimy o jak najszybszą spłatę zadłużenia i informujemy, że termin aktywacji usługi zależy od wybranej metody płatności”.

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,138163,16006412,UPC_blokuje_laptopa_za_niezaplacony_rachunek_.html

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Koniec wojny domowej o pilota

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży