Przegląd prasy – wtorek 6 marca

Publikacja: 06.03.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Freeyah na start, czyli Heyah wabi milion klientów Internetem

Michał Fura

Rozmowy i SMS-y przez sieć będą znacznie tańsze i dostępne również dla klientów konkurencji. Od wczoraj właściciele smartfonów z systemem operacyjnym Android, a wkrótce też Apple iOS, mogą ściągnąć na swój telefon aplikację Freeyah. Po jej uruchomieniu pobierze ona kontakty ze skrzynki kontaktowej telefonu i pokaże, który z nich jest również połączony z internetem za pomocą telefonu w sieci Heyah. Takie osoby będą mogły nie tylko esemesować, lecz także rozmawiać ze sobą za darmo, a operator nie policzy kosztów transmisji danych. Aplikacja pozwala też na rozmowy z innymi sieciami, ale wtedy operator nalicza opłatę za przesył danych.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=401755 (dostęp płatny)

Warto pytać ministra finansów o e-faktury

Ewa Matuszewska

System wymiany faktur zostanie uznany za spełniający wymogi przesyłania e-dokumentów, gdy będzie zgodny z przepisami. Coraz więcej podmiotów otwiera się na wymianę faktur drogą elektroniczną. W szczególności takim rozwiązaniem zainteresowane są podmioty mające do czynienia z istotną liczbą realizowanych transakcji, które muszą być dokumentowane fakturami VAT. – Z uwagi na istotne kwoty podatku, które mogą wynikać z takich faktur, w każdym przypadku zasadne jest potwierdzanie prawidłowości danego systemu wymiany faktur w drodze interpretacji indywidualnej – podpowiada Tomasz Wagner, ekspert w Ernst & Young.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=401645 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Heyah stawia na Freeyah – rozmowy za darmo. Chce miliona nowych klientów

Przemysław Poznański

Nawet milion nowych klientów chce zdobyć w tym roku należąca do PTC marka Heyah. Chce to zrobić m.in. oferując swoim klientom darmowe rozmowy na komórkę. Oferuje to wprowadzona dzisiaj na rynek aplikacja Freeyah. Premiera Freeyah będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 21. Będzie ją można ściągnąć na razie tylko w Android Market, ale w najbliższej przyszłości ma być dostępna również w innych sklepach, m.in. w App Store.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11286908,Heyah_stawia_na_Freeyah___rozmowy_za_darmo__Chce_miliona.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Hawe pobiło prognozy

Urszula Zielińska

Szacunki zarządu dotyczące przychodów i zysków światłowodowej firmy okazały się konserwatywne. Prezes nie wyklucza podniesienia prognoz na 2012 r.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/727599_Hawe_pobilo_prognozy.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Pomysł na przychody Heyah

Urszula Zielińska

1 mln nowych użytkowników młodzieżowej marki Heyah chce w tym roku zdobyć Polska Telefonia Cyfrowa, kontrolowana przez Deutsche Telekom – poinformował Grzegorz Bors, członek zarządu PTC ds. sprzedaży i marketingu. Taki efekt (wzrost o około 30 proc.) telekom chce uzyskać, wprowadzając własny komunikator.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/727600_Telekomunikacja:_Pomysl_na_przychody_Heyah.html

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Wolność w sieci według Heyah

Urszula Zielińska

Komunikator Freeyah ma pomóc PTC?zdobyć 1 mln klientów usług pre-paid. Wol­ność w in­ter­ne­to­wej sie­ci Hey­ah ma od dziś no­we imię. To Fre­ey­ah – czy­li ko­mu­ni­ka­tor in­ter­ne­to­wy, któ­ry Pol­ska Te­le­fo­nia Cy­fro­wa, wła­ści­ciel Hey­ah, do­łą­czy­ła w po­nie­dzia­łek do ofer­ty sprze­da­wa­nej pod tą mar­ką. W ten spo­sób ko­mór­ko­wa sieć chce po­go­dzić dwa ce­le: pod­nieść swo­je przy­cho­dy i po­zwo­lić mło­dzie­ży na ta­nią ko­mu­ni­ka­cję.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1126879_Wolnosc_w_sieci_wedlug_Heyah.html (dostęp płatny)

Zgłoszeniu podlega już sam zamiar dokonania koncentracji

Lech Najbauer

Do przejęcia kontroli może dojść poprzez zawarcie umowy powierzającej prowadzenie spółki, a nawet objęcie kluczowych stanowisk w zarządzie przez osoby zasiadające w innej firmie Wielu przedsiębiorców zetknęło się już z koniecznością uzyskania zgody na nabycie akcji bądź udziałów w innych firmach albo na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy. Zgodę taką wydaje prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a przy dużych transakcjach, które mają wymiar wspólnotowy – Komisja Europejska.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1126700_Zgloszeniu_podlega_juz_sam_zamiar_dokonania_koncentracji.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Freeyah na start, czyli Heyah wabi milion klientów Internetem

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?