PayU udostępniła aplikację mobilną do zakupów w Interencie w serwisie Allegro. Aplikacja PayU jest dostępna dla iPhone’ów z systemem iOS od v.5.0 oraz telefonów z systemem Android od v. 2.3. Wkrótce zostanie przygotowana także aplikacja dla posiadaczy telefonów z Windows Phone.

Aby płacić mobilnie za zakupy na Allegro należy skorzystać ze strony m.allegro.pl. W przypadku zakupów w sklepach internetowych jest podobnie – wystarczy z poziomu telefonu wejść na stronę sklepu (zwykłą bądź lekką) i tam, po dokonaniu zakupu, wybrać płatność kontem PayU.

Płatność za pomocą aplikacji mobilnej PayU sprowadza się do kilku kroków. Podczas dokonywania zakupów przez telefon, po wskazaniu konta PayU jako sposobu płatności na stronie m.allegro.pl lub stronie sklepu internetowego, pojawia się ekran z możliwością wyboru płatności poprzez aplikację PayU lub stronę  konta PayU. Aby uruchomić aplikację należy wpisać 4-cyfrowy kod PIN. Jeśli użytkownik ma zapisaną kartę w swoim koncie PayU nie musi już nawet podawać jej numeru ani daty ważności.

Dodatkową opcją dostępną w aplikacji PayU jest opłacanie rachunków, np. za media lub telefon. Jest to możliwe po zeskanowaniu zwykłego kodu kreskowego (nie jest do tego potrzebny kod QR). Jeśli rachunek nie posiada kodu, potrzebne dane można wprowadzić ręcznie. Każdą płatność można dodać do listy płatności zdefiniowanych, by następnym razem już tylko użyć gotowego szablonu, a także ustawić dla niej przypomnienie.