– [b]Polkomtel[/b] planuje uruchomienie komplementarnych usług szerokopasmowego dostępu do internetu w 2010 na liniach BSA w partnerskich sieciach stacjonarnych, przede wszystkim w rejonach zurbanizowanych. Na terenach wiejskich planuje rozwój stacjonarnych bezprzewodowych usług w sieci CDMA – czytamy w jednym z dokumentów dla inwestorów finansowych opublikowanych przez operaratora sieci Plus.

Polkomtel dysponuje umową BSA, która umożliwia mu świadczenie usług dostępu do internetu w sieci [b]Telekomunikacji Polskiej[/b] od maja 2007 r. Mimo tego do tej pory nie uruchamiał oferty detalicznych, a jego przedstawiciele mówili o zbyt niskiej rentowności tych usług. Inaczej postępują konkurencyjni operatorzy. [b]Era[/b] wprowadziła usługi stacjonarnego dostępu w sieci TP w 2008 r. [b]PTK Centertel[/b] coraz silniej promuje stacjonarne usługi pod marką Orange.

Największym operatorem na sieci BSA jest dzisiaj [b]Netia[/b], która na koniec I kwartału br. obsługiwała 320 tys. klientów w sieci TP. W tym samym czasie Orange obsługiwał 134 tys. klientów. Polska Telefonia Cyfrowa nie podaje danych o liczbue abonentów stacjonarnego dostępu.

[i]współpraca Łukasz Dec [/i]