3S, grupa telekomunikacyjna obecna do tej pory głównie na Śląsku,  budująca w Krakowie blisko 100 km linii światłowodowych, na których zamierza świadczyć usługi dla biznesu i administracji poinformował dziś, że inwestycja ta dobiega właśnie końca.

Według 3S, oznacza to, że pierwsi klienci będą mogli korzystać z szerokopasmowych łączy od tej firmy jeszcze w tym roku.

3S posiada 1900 km własnych światłowodów na całym Śląsku, świadcząc usługi dla blisko 1000 podmiotów biznesowych, instytucjonalnych oraz dla innych operatorów.  Ponadto, jest właścicielem jednego z największych w południowej Polsce centrum przetwarzania danych.  W związku z inwestycją w Krakowie, operator otwiera tu swoje pierwsze poza regionem, biuro handlowe.

– Jednym z najważniejszych elementów strategii rozwoju Grupy 3S jest przeniesienie modelu biznesowego działania na inne rynki. Kraków jest dla nas najbardziej naturalnym kierunkiem: tylko 70 km od data center,  godzina jazdy samochodem i najbliższy naszemu duży rynek biznesowy. Bardzo wymagający, ale też chcemy oferować na nim usługi dla wymagających firm. Jako jedyni w Polsce świadczymy całą paletę telekomunikacyjnych rozwiązań dla biznesu, dostarczanych wyłącznie drogą światłowodową. Wprawdzie na tym etapie nie chcemy jeszcze mówić o cenach, ale mogę zdradzić, że nasze usługi światłowodowe nie będą droższe niż te dostarczane za pomocą innego medium – mówi cytowany w informacji prasowej Piotr Pawłowski, członek zarządu ds. handlowych Grupy 3S.

Dostawca informuje, że najczęściej kupowaną usługą wśród klientów 3S jest szerokopasmowy Internet o przepustowości od 10Mb/s do 1Gb/s.  Klienci korzystają również z telefonii stacjonarnej, transmisji danych oraz z usług realizowanych w ośrodku data center, jak kolokacja, czy cloud computing. Operatorzy telekomunikacyjni dzierżawią włókna światłowodowe, korzystają z transmisji danych, czy z internetu operatorskiego.