Aktualizacja: 10.05.2025 17:53 Publikacja: 22.03.2011 11:13
Niegdysiejszy ponad regionalny dostawca internetu, Hyperion, poinformował o porozumieniu w sprawie zakupu polskiego producenta elektroniki użytkowej firmy Lark Polska. Hyperion kupi firmę (100 proc. udziałów) za 15 mln zł od cypryjskiej spółki-czapki – Lapena Consultants. Jak podaje Hyperion Lark ma 15-proc. udział w polskim rynku nawigacji GPS. Poza nawigatorami Lark produkuje m.in. telewizory o niewielkiej rozdzielczości oraz czytniki e-booków.
– Lark, jako spółka zajmująca się opracowywaniem i sprzedażą elektronicznych terminali, oprócz kontynuowania dotychczasowej działalności, zajmie się między innymi przygotowaniem i dystrybucją hardware’u niezbędnego do wprowadzenia w życie innowacyjnego projektu mobilnej, interaktywnej dystrybucji treści multimedialnych takich jak telewizja cyfrowa (over-the-top TV), mobilnego dostępu do Internetu oraz specjalistycznych sieciowych usług komercyjnych – podaje MNI, właściciel Hyperiona, w oficjalnym komunikacie.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas