[b]Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji[/b] wybrało czterech oferentów, którzy zostali zaproszenie do złożenia oficjalnych ofert w przetargu na system łączności OCSŁR-1, potocznie zwanego Tetra.

Do złożenia ofert dopuszczono:

[ol][b]Siemens IT Solutions and Services;[/b][/ol] [ol]konsorcjum [b]Thales Communications i Thales Rail Signalling Solutions;[/b][/ol] [ol]konsorcjum [b]Alcatel-Lucent Polska[/b] oraz [b]Selex Communications;[/b][/ol] [ol][b]Motorola Polska.[/b][/ol]

Wśród dopuszczonych do złożenia ofert nie ma m.in. [b]Asseco Poland[/b], największej polskiej spółki informatycznej, która wcześniej deklarowała zainteresowanie projektem (w ramach konsorcjum z [b]Texel[/b] i [b]Sat-Guard Defence[/b]), a także konsorcjum założonego przez firmę [b]ATM[/b] i [b]EADS Secure Networks[/b] (wykonawca największej na świecie narodowej sieci TETRA BOS w Niemczech). Brakuje również informatycznego [b]Wasko[/b] i konsorcjum [b]Instytuut Technicznego Wojsk Lotniczych, IABG i Science Aplications International Corporation[/b].

Jak podało CPI MSWiA, powyższe firmy zostały wykluczone z postępowania z powodów formalnych.