Petri Pekhonen następcą Thomasa Lipsa w zarządzie T-Mobile

Publikacja: 03.07.2019 11:08

T-Mobile Polska podał nazwisko następcy Thomasa Lipsa, który do tej pory odpowiadał za technikę, a odchodzi z zarządu telekomu i od 15 sierpnia będzie odpowiadać za usługi internetu Rzeczy w grupie Deutsche Telekom. 16 września jego stanowisko w zarządzie polskiej firmy z grupy Dt, obejmie Petri Pekhonen – podał operator.

Petri Pehkonen przez ostatnich 7 lat pracował dla fińskiego operatora Elisa jako członek zarządu odpowiedzialny za informatykę i wiceprezes ds. usług hostingowych. Jak podaje T-Mobile Polska, menedżer „kierował wieloma strategicznymi projektami IT w obszarze transformacji cyfrowej. Przez lata współpracy Pehkonen zgromadził obszerną wiedzę na temat rozwiązań sieciowych, jak również popularnych trendów sektora ICT, a także innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, takich jak 5G”.

Elisa działa zarówno w Finlandii jak i Estonii.Obsługuje 2,8 mln klientów, którym świadczy około 6,2 mln usług. We współpracy z Vodafone i Telenorem świadczy usługi także w innych krajach. Właśnie zaczęła sprzedaż smartfonów 5G. Niegdyś spory pakiet akcji tego telekomu miał Novator, jeden z założycieli Playa.

Pekhonen pracował także dla doradczej firmy Capgemini, przy projektach transformacji cyfrowej firm w Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. Był odpowiedzialny za nadzór projektów związanych z doradztwem IT oraz outsourcingiem.

Z kolei w latach 90. był związany z firmą Saraware Oy i produkcją oprogramowania oraz usługami projektowymi i inżynieryjnymi dla firm telekomunikacyjnych.

Ukończył Techniczny Uniwersytet Helsiński na Wydziale Inżynierii Telekomunikacyjnej.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu