Obecnie jedna szósta Polaków korzystających z Internetu łączy się używając do tego smartfona czy telefonu komórkowego, w porównaniu do 1/8 w roku ubiegłym – wynika z najnowszej, trzeciej edycji badania World Internet Project Poland.

– Tak naprawdę odsetek korzystających z Internetu przez urządzenia mobilne  byłby wyższy niż obecne 16 proc, ale  wielu z respondentów  naszego badania nie traktuje korzystania z poczty elektronicznej w swym telefonie, jako korzystania z Internetu – mówi Jakub Rzeźnik, główny analityk w działu badań firmy Orange, która uczestniczy w badaniach World Internet Project.

Średnio Polacy  korzystają z łączy mobilnych przez ok. pół godziny dziennie. Używanie mobilnego Internetu jest w dużym stopniu zależne od wieku. Prawie 1/3 Polaków w najniższej grupie wiekowej (15 – 19 lat) korzysta z mobilnego dostępu do sieci.

Dostęp do Internetu z urządzeń mobilnych jest traktowany jako forma uzupełniająca lub substytut najpopularniejszego korzystania z sieci (na komputerze) i jest wykorzystywany, gdy użytkownik nie ma dostępu do komputera z podłączeniem do sieci.