Władze spółki Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa organizuje 8 stycznia 2013 r. w Poznaniu drugie spotkanie informacyjne z lokalnymi operatorami telekomunikacyjnymi. Tematem spotkania ma być zapotrzebowaniu operatorów na usługi oferowane przez WSS.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się w listopadzie tego roku. Jego celem było z jednej strony rozwianie obaw i wątpliwości lokalnych operatorów, co do projektu budowy sieci szkieletowo-dystrybucyjnej w województwie przez spółkę, w której udziały mają samorząd województwa wielkopolskiego,  Inea oraz Asta-Net, a z drugiej zebranie przez WSS informacji pomocnych w skonstruowaniu hurtowej oferty do budowanej infrastruktury. W pierwszym spotkaniu wzięło udział około 60 osób.

Sieć regionalna, która zostanie wybudowana w Wielkopolsce, będzie miała ponad 4 tys. kilometrów długości. Powstanie 31 węzłów szkieletowych (jeden w powiecie) oraz 576 węzłów dystrybucyjnych (co najmniej jeden w gminie). Inwestycja jest prowadzona w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Całkowity koszty projektu przekroczy 410 mln zł, z czego 283,6 mln to wartość unijnego dofinansowania