Duńska National IT and Telecom Agency (dalej NITA, dun. IT- og Telestyrelsens) opublikowała decyzję na temat hurtowych cen szerokopasmowych produktów dostępowych (dostęp do strumienia bitów, BSA) w sieci operatora narodowego TDC. Jedna decyzja dotyczy cen w sieci FTTx, druga  – cen w sieci DOCSIS.

Średnia cena (wypadkowa cen wszystkich produktów hurtowych niezbędnych do świadczenia usługi) za BSA w sieci kablowej ustalona został na kwotę ok. 9,5 euro miesięcznie netto, czyli 13 proc. poniżej ceny BSA w sieci ADSL.

TDC jest największym operatorem płatnej telewizji kablowej w Danii. Kontroluje 54 proc. tego rynku. Jego sieć CaTV pod marką YouSee obsługuje 1,1 mln abonentów.

TDC jest zobowiązane do sprzedaży BSA w sieci kablowej już od 2009 r. Jak utrzymuje operator do tej pory nie odebrał jeszcze od konkurencyjnych sieci telekomunikacyjnych wniosku o udostępnienie produktu. Według analityków rynkowych produkt ten jest zbyt skomplikowany technicznie. Wedle wydanej przez NITA decyzji dla rynku 5 kablowe BSA może być realizowane poprzez dostęp do urządzeń IP w warstwie trzeciej, lub poprzez produkt w sieci IP MPLS.