Rozwój oferty oprogramowania komunikacyjnego w modelu chmury (CaaS) na rynku EMEA to priorytet na najblizsze lata dla Interactive Intelligence.

– W tym roku planujemy trzykrotne powiększenie zespołu zaangażowanego w obsługę projektów chmurowych w tym regionie. Wzmocniony zostanie m.in. polski zespół  inżynierów, którzy wspierają wdrożenia rozwiązania Interactive Intelligence w modelu chmurowym i tradycyjnym – mówi Shazad Ahmad, solutions engineering director EMEA w Interactive Intelligence.

Firma zatrudniała właśnie w Polsce Marcina Szczepańskiego jako inżyniera wsparcia sprzedaży rozwiązań chmurowych w Interactive Intelligence. Bedzie on odpowiadał za rozwój biznesu chmurowego na polskim rynku oraz lokalne wsparcie dla projektów firmy prowadzonych w modelu usługowym.

Marcin Szczepański ma 15 lat doświadczenia na rynku rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu. Rozpoczynał karierę w firmie Ericsson jako product manager specjalizujący się m.in. w rozwiązaniach IVR oraz Unified Messaging. Przez ponad 10 lat był odpowiedzialny za wdrożenia systemów telefonii IP oraz contact center w Damovo Polska, firmie partnerskiej Interactive Intelligence. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W 2013 roku zamówienia chmurowe osiągnęły połowę wszystkich kontraktów podpisanych przez Interactive Intelligence.