Usługa bezpłatnego wirtualnego dysku OneDrive, znanego wcześniej nazwą SkyDrive, oferowana przez Microsoft pozwala umieszczać w chmurze zdjęcia, wideo i dokumenty. Microsoft w OneDrive w porównaniu do poprzednika zaoferował nowe funkcje.

Należy do nich m.in. automatyczny backup zdjęć w systemie Android, który ułatwia przenoszenie fotografii z telefonów Android do innych urządzeń, a także transkodowanie wideo, dzięki któremu można przechowywać, oglądać i udostępniać filmy podobnie jak zdjęcia.

Każdy nowy użytkownik OneDrive otrzymuje na start 7GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Ponadto klienci polecający usługę znajomym będą mogli uzyskać do 5 GB dodatkowego miejsca, po 500 MB za każdą osobę, która zaakceptuje zaproszenie do OneDrive. Klienci mogą również uzyskać 3 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za wykorzystanie funkcji automatycznego kopiowania zdjęć ze swojego telefonu do OneDrive. Dodatkową przestrzeń dyskową można uzyskać w odpłatnych pakietach po 50, 100 lub 200 GB.

– OneDrive wbudowujemy  we wszystkie najnowsze urządzenia i usługi Microsoft, od Xboxa po Windows Phone, Windows 8.1 i Office, ale udostępniamy ją również użytkownikom przeglądarek i innych platform, w tym iOS i Android – mówi Chris Jones, wiceprezes działu OS Services w Microsoft.