Inea rozpoczęła współpracę z MPK w Poznaniu, uruchamiając testowo mobilne hotspoty w wybranych autobusach. Autobusy z mobilnymi hotspotami Inea są specjalnie oznakowane wewnątrz, jednak nie są przypisane do konkretnej linii.

Dostęp do internetu działa na tej samej zasadzie, co w przypadku innych punktów dostępowych hotspot Inea umiejscowionych na stałe w mieście. Dla abonentów operatora surfowanie jest bezpłatne non-stop dla pozostałych internautów – przez pierwsze 15 minut. Pasażerowie MPK będą mogli w ten sposób surfować przez okres 3 miesięcy, czyli do Świąt Bożego Narodzenia.

– Rozwój sieci hotspotów to uzupełnienie naszej oferty internetowej, a nie tymczasowa akcja promocyjna. Mamy nadzieję, że ich mobilna odsłona spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Poznania – mówi Tomasz Zmyślny, dyrektor generalny Inea.

Inea rozwija sieć hotspotów od czewca tego roku w najbardziej uczęszczanych miejscach w Poznaniu i innych miejscowościach w Wielkopolsce. Obecnie sieć hotspotów liczy 55 punktów dostępowych. Do swojej sieci hotspotów INEA notuje tygodniowo ponad tysiąc logowań.