Neutralność sieci powinna być respektowana, ale z zastrzeżeniami, które zapewnią stabilność systemu i jakość usług. By zapobiec przeciążeniom sieci, operatorzy muszą sięgać po środki z neutralnością nie mające jednak wiele wspólnego – oświadczyła [b]Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.[/b]

– Ruch musi być odpowiednio zarządzany poprzez nadawanie priorytetów dla pakietów wykorzystywanych w usługach wrażliwych na opóźnienia, jak połączenie głosowe, wideo połączenia i streaming wideo – pisze PIIT.

Według Izby na „obecnym etapie” rozwoju polskiego rynku internetowego nie są potrzebne podobne do amerykańskich regulacje neutralności sieci, które mogłyby zahamować tempo rozwoju e-usług, które „stymulują wzrost całej gospodarki”. Według PIIT wystarczającym środkiem zapewnienia rozwoju otwartego Internetu jest zapewnienie odpowiednich warunków rozwoju konkurencji wśród operatorów.

Więcej szczegółów można przeczytać w stanowisku PIIT [link=http://www.piit.org.pl/_gAllery/10/70/10704/Informacja_Neutralnosc_Sieci_2010.pdf]tutaj[/link].