Przegląd prasy rpkom.pl – wtorek 24 marca

Publikacja: 24.03.2015 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Transfer z Netii do T-Mobile

Dziennik przedstawia sylwetkę Adama Sawickiego, który z końcem marca odejdzie z zarządu Netii aby pokierować T-Mobile Polska.

Prokuratorzy bez laptopów, reforma bez szans na sukces

Digitalizacja akt postępowań przygotowawczych obejmie na razie wyższe szczeble prokuratury. Rejony będą skazane na kopiowanie kilogramów dokumentów, tylko że jeszcze o tym nie wiedzą. Od 1 lipca na rozprawy karne mają chodzić prokuratorzy, którzy znają sprawę. Dowody będą bowiem przeprowadzały strony, a – nie jak dotychczas – sąd.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/861247,digitalizacja-akt-postepowan-prokuratorzy-bez-laptopow-reforma-bez-szans-na-sukces.html (dostęp płatny)

Parkiet

Telekomunikacja: Dymne znaki graczy

Najpierw Polkomtel (z grupy Cyfrowego Polsatu) podał, że nie będzie dalej licytował częstotliwości 800 MHz w trwającej aukcji, a niecałe dwa tygodnie później Orange Polska, że rezygnuje z walki o blok pasma 2600 MHz (jeden z czterech). Żaden z operatorów nie miał obowiązku, by informować o decyzji, dlatego ich publikacje rodzą zdziwienie i różne interpretacje.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/765795_Telekomunikacja:_Dymne_znaki_graczy.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Komputery odzyskują stracone pozycje

Po czterech spadkowych latach PC-ty znów zaczęły się sprzedawać. Ten rok może przynieść stabilizację, a segment B2B — sprawić niespodziankę.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4038509,65311,komputery-odzyskuja-stracone-pozycje (dostęp płatny)

Home.pl otwiera nową kartę

Numer jeden na rynku hostingu rośnie jak na drożdżach, więc jego właściciele dojrzeli do wyjścia z inwestycji szybciej, niż planowali 350 tys. klientów Home.pl to skarb dla firmy, która dzięki nim ma stabilne i mocno zdywersyfikowane dochody. Biznes jest tak intratny, że właściciel — fundusz Value4Capital — przymierza się do sprzedaży wcześniej, niż planował, trzy lata po kupnie większościowego pakietu. Zwykle inwestycja funduszu trwa pięć lat. — Zrealizowaliśmy cele biznesowe szybciej, niż przewidywaliśmy — przyznaje Piotr Misztal, partner Value4Capital. Trzy lata temu Home.pl był wyceniany na 150-200 mln zł. Teraz mowa jest o 500 mln zł.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4038484,51310,home-pl-otwiera-nowa-karte (dostęp płatny)

Facebook wart już ponad 230 mld USD

Facebook ma za sobą udany tydzień na parkiecie. Kurs portalu podskoczył w piątek na giełdzie w Nowym Jorku o 1,27 proc., do 83,8 USD. Tym samym kapitalizacja giełdowa giganta społecznościowego portalu przekroczyła poziom 230 mld USD. Facebook wskoczył więc do czołowej dziesiątki najbardziej wartościowych firm. Wyprzedza takie spółki, jak JP Morgan Chase, Pfizer, Chevron, Walt Disney czy Coca-Cola.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4038468,46594,facebook-wart-juz-ponad-230-mld-usd (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Do konta zalogujesz się odciskiem palca

Banki wprowadzają technologię opartą na unikalnych cechach głosu czy naczyń krwionośnych. Dwa banki w najbliższych dniach umożliwią logowanie się do aplikacji mobilnej przy użyciu odcisku palca zamiast numeru PIN. Taką innowację wkrótce wprowadzą Meritum Bank oraz Millennium. Z informacji „Rz” wynika, że do wprowadzenia identyfikacji biometrycznej przygotowuje się również największy gracz na rynku – PKO BP. Bank nie zdradza szczegółów dotyczących jej zastosowania.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271807-Do-konta-zalogujesz-sie-odciskiem-palca.html (dostęp płatny)

Medialne rozmowy telekomów

Operatorzy uczestniczący w tzw. aukcji LTE nie mogą się porozumiewać. Za to już drugi z nich wydał komunikat prasowy w sprawie przetargu.  Najpierw Polkomtel (z grupy Cyfrowego Polsatu) podał, że nie będzie dalej licytował częstotliwości z zakresu 800 MHz na trwającej w Polsce aukcji, a niecałe dwa tygodnie później Orange Polska, że rezygnuje z walki o blok pasma 2600 MHz (jeden z czterech).

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271789-Medialne-rozmowy-telekomow.html (dostęp płatny)

Wyborcza.biz

Awaria sieci Orange. Klienci bez dostępu do internetu i komórki

Od poniedziałku wieczorem klienci sieci Orange mają problemy z dostępem do sieci komórkowej i internetu. Jak na razie nie wiadomo, co jest przyczyną awarii. O awarii sieć poinformowała na facebooku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,17647958,Awaria_sieci_Orange__Klienci_bez_dostepu_do_internetu.html

Dziennik Gazeta Prawna

Transfer z Netii do T-Mobile

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?