Francuski operator SFR, należący do grupy Vivendi, zdecydował się na podniesienie parametrów usługi dostępowej na sieci optycznej ze 100 Mb/s do 300 Mb/s downloadu. Upload w nowym pakiecie wynosi 50 Mb/s. SFR kontynuuję politykę promocyjnej przez 12 miesięcy ceny za ten pakiet na poziomie 9,99 euro miesięcznie (potem cena rośnie do 22 euro miesięcznie). 300 Mb/s, to dzisiaj pakiet o największej przepływności spośród oferowanych przez duże francuskie telekomy.

SFR obsługuje dzisiaj 120 tys. abonentów usług na liniach optycznych. W zasięgu sieci FTTx operatora jest ponad 1,2 mln HP w różnych miastach Francji. Grupa SFR rozpoczęła budowę i przejmowanie sieci FTTx około połowy poprzedniej dekady za pośrednictwem zależnej sieci stacjonarnej Neuf Cegetel (obecnie zintegrowanej z SFR). Francuski operator prowadzi również wspólne inwestycje światłowodowe – dofinansowywane ze środków publicznych – z konkurencyjnym France Telecom.

SFR ma dzisiaj 5 mln abonentów wszystkich usług dostępowych (we własnej sieci i na dostępie regulowanym). Usług sprzedaje w pakietach z TV i telefonią komórkową. Promocyjna oferta na dostęp FTTx dotyczy właśnie tych abonentów, którzy kupują od operatora także usługi komórkowe.