Brytyjski operator UK Broadband zapowiedział budowę i uruchomienie w przyszłym roku usług we własnej sieci LTE na paśmie 3,5 GHz. Chce oferować usługi na zasadzie hurtowej innym operatorom i postara się wystartować zanim cztery wielkie sieci uruchomią LTE w paśmie 800/2600 MHz. Pośród pierwszych zainteresowanych rolą MVNO w nowej sieci ma być Virgin Media.

UK Broadband dysponuje zasobami radiowymi w zakresie 3,5 MHz (2×20 MHz) oraz 3,6 MHz (84 MHz), na których pierwotnie chciał budować sieć stacjonarnych usług dostępowych. Projekt ten osiągnął bardzo umiarkowany sukces. Brytyjski operator, spółka zależna PCCW z Hong Kongu, próbuje więc zmieniać model biznesowy.

Nie wiadomo publicznie, jaki producent dostarczy urządzenia do budowy sieci LTE na 3,5 GHz, ale w pismach do regulatora rynku Ofcom UK Broadband twierdził, że są one dostępne na rynku.

W Polsce zasobami radiowymi w zakresie 3,5 GHz dysponuja między innymi: Telekomunikacja Polska, Exatel, MNI Telecom, Pilicka Telefonia, Telefonia Dialog.