Prezes UPC Polska odpowiedzialny za cały region w grupie Liberty Global

Publikacja: 17.06.2019 17:41

Robert Redelanu, prezes UPC Polska od 1 lipca br. będzie jednocześnie szefował wszystkim firmom należącym do Liberty Global działającym w regionie Europy Środkowowschodniej – podał amerykański holding.

Redeleanu przejmie te kompetencje po Ericu Tveterze, który  ustępuje ze stanowiska.

Tveter sprawował wysokie funkcje kierownicze w Liberty Global od 2009 r. Był m.in. prezesem szwajcarskiego operatora telewizji kablowej, a następnie prezesem odpowiedzialnym za obszar Europy Środkowo-Wschodniej, powiększony również o Austrię. Ostatnio Tveter zajmował jednocześnie dwa stanowiska: prezesa na Europę Wschodnią i prezesa szwajcarskiego oddziału UPC.

Jak podało Liberty Global, decyzja Tvetera zbiega się ze sprzedażą wielu aktywów, które nadzorował podczas swojej kadencji.

Amerykanie sprzedali UPC Austria i czekają na zgodę Komisji Europejskiej na sprzedaż kolejnych firm w regonie na rzecz brytyjskiej grupy Vodafone. Najnowszy termin decyzji KE to 23 lipca.

Na sprzedaż jest także biznes w Szwajcarii. Jak podkreślono w komunikacie, Tveter przyczynił się do do ponad 50-procentowego wzrostu przychodów tej spółki od momentu jej przejęcia przez Liberty Global.

„Przewidywana wartość aktywów spółki w transakcji sprzedaży szwajcarskiego oddziału UPC firmie Sunrise wyceniana jest na 10-krotność szacowanej wartości wskaźnika OCF z 2019 r. po korekcie i stanowi znaczący zwrot dla Liberty Global” – przypomniano.

Redeleanu dołączył do Liberty Global w 2013 r. jako prezes UPC Romania i od tego czasu rozszerzył swoje obowiązki na trzy oddziały UPC: węgierski, rumuński i polski.

Na nowym stanowisku kierować będzie działalnością firmy w całej Europie Wschodniej do czasu zamknięcia transakcji z Vodafone, a potem kierować będzie firmami w Polsce i na Słowacji.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu