Przegląd prasy – wtorek 17 kwietnia

Publikacja: 17.04.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Orange zastępuje szyld TP

Michał Duszczyk

Od wczoraj Orange jest główną marką handlową Grupy Telekomunikacji Polskiej. Spółka rusza z rebrandingiem 1200 salonów sprzedaży. Do końca maja nowy wygląd ma ich mieć 225. – 5,5 mln klientów TP stacjonarnej i 14,6 mln klientów Orange to teraz 20,1 mln klientów nowego Orange – powiedział wczoraj prezes Maciej Witucki. Na razie utrzymana zostanie marka Neostrada, ale z czasem ma być wygaszana.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=406918 (dostęp płatny)

Urządzenia o wysokości powyżej trzech metrów trzeba zgłosić

Ewelina Stępień

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu o nakazie rozbiórki. Instalacja stacji bazowej na budynku mieszkalnym podlega zgłoszenia właściwemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej. Spółdzielnia mieszkaniowa złożyła pismo z informacją o samowolnie wybudowanej stacji bazowej telefonii komórkowej przez spółkę z o.o. (dalej spółka) na dachu budynku. W trakcie kontroli stwierdzono, że wysokość zainstalowanego urządzenia wynosi ponad 3 m. W związku z tym powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał spółce rozbiórkę tych urządzeń wraz z instalacjami i urządzeniami towarzyszącymi. Spółka wniosła odwołanie od tej decyzji.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=406741 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Nie płaczmy po marce TP. Teraz Orange

Przemysław Poznański, Vadim Makarenko

Zniknięcie marki TP i zastąpienie jej przez Orange to z jednej strony powód do smutku, bo znika jedna z najważniejszych marek na polskim rynku, z drugiej – do radości, bo operator z korzyścią dla klientów wykorzystuje możliwość sprzedawania wszystkich swoich produktów z jednym logo.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,11549035,Nie_placzmy_po_marce_TP__Teraz_Orange.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Orange w usługach stacjonarnych

Urszula Zielińska

Od wczoraj wszystkie stacjonarne usługi TP sprzedawane są właśnie pod globalną marką właściciela. Neostrada pozostaje nazwą usługi.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/730409_Orange_w_uslugach_stacjonarnych.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Nokia Lumia hitem sprzedaży

TR

Najnowszy smartfon fińskiej Noki, model Lumia 900, został już wyprzedany w USA u operatora sieci komórkowych AT&T oraz jest liderem pośród najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych na Amazonie – informuje portal Business Insider. USA u operatora sieci komórkowych AT&T oraz jest liderem pośród najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych na Amazonie. Nokia Lumia 900, po niespełna tygodniu od debiutu, nie jest już dostępna dla klientów sieci AT&T. Wszystkie aparaty zostały wyprzedane. Smartfon jest także najlepiej sprzedającym się urządzeniem mobilny na Amazonie, największym detaliście internetowym.

http://teleinformatyka.pb.pl/2594207,30998,nokia-lumia-hitem-sprzedazy

TP zmieniła markę na Orange

Magdalena Wierzchowska

Orange po rebrandingu chce być konkurencyjne wobec kablówek. Ostrzem walki o klienta jest łączenie telefonii stacjonarnej i mobilnej. Neostrada zostaje. Orange chce być konkurencyjne wobec telewizji kablowych. – Jesteśmy absolutnie konkurencyjni nie tylko pod względem zawartości, ale też ceny – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska (wcześniej Grupy TP). Spółka oferuje ofertę wiązaną Orange Open, łączącą opłatę za telefon komórkowy lub internet mobilny z ofertą FunPack HD. W pakiecie jest o 30 zł tańsza niż każda z tych usług osobno. Oferta jest o tyle ciekawa, że oferuje wszystkie usługi na jednym rachunku.Ale jest dość droga.

http://www.pb.pl/2594125,97043,tp-zmienila-marke-na-orange

Orange chce łączyć, rywale wolą podział

Magdalena Wierzchowska

Izba gospodarcza oprotestowała wprowadzenie internetowej oferty TP związanej z rebrandingiem. Tego można się było spodziewać. Zapowiedź rebrandingu Telekomunikacji Polskiej (TP) na Orange spowodowała perturbacje regulacyjne. Jego osią jest konwergencja usług. — Sposób wprowadzenia przez TP nowej opcji dostępu do internetu o prędkości do 10 Mb/s jest w naszej opinii przykładem dyskryminacji operatorów alternatywnych i łamania porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), którego skutkiem jest odstąpienie od podziału TP na część hurtową i detaliczną — mówi Tom Ruhan, wiceprzewodniczący sekcji operatorów telekomunikacyjnych Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), członek zarządu Netii.

http://teleinformatyka.pb.pl/2594157,28236,orange-chce-laczyc-rywale-wola-podzial

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Znika Telekomunikacja Polska, nadchodzi Orange

Urszula Zielińska

Globalna marka zastąpiła najstarszy brand w rodzimej branży. – Orange wchodzi w buty TP – obwieścił wczoraj, obuty w pomarańczowe lakierki Maciej Witucki, prezes grupy Telekomunikacji Polskiej na konferencji poświęconej rebrandingowi najstarszego stacjonarnego telekomu w kraju, który od ponad dziesięciu lat jest kontrolowany przez France Telecom, właściciela marki Orange.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1136637_Znika_Telekomunikacja_Polska_nadchodzi_Orange.html (dostęp płatny)

Taksówka ze smartfona: teraz Wrocław

Aleksandra Stanisławska

Przedsięwzięcie komunikacyjne Łukasza Wejcherta i eo Networks, iTaxi, wychodzi poza Warszawę. Inwestycja sięga 1 mln zł. W zasięgu iTaxi po Warszawie znalazł się Wrocław, a w przyszłym tygodniu dołączy Poznań. Aplikację tę pobrało ponad 10 tys. osób, które do końca marca wykonały ok. 1000 kursów. Inwestycja w iTaxi sięgnęła 1 mln zł.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1136638_Taksowka_ze_smartfona:_teraz_Wroclaw.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Orange zastępuje szyld TP

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu