Przegląd prasy – wtorek 17 kwietnia

Publikacja: 17.04.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Orange zastępuje szyld TP

Michał Duszczyk

Od wczoraj Orange jest główną marką handlową Grupy Telekomunikacji Polskiej. Spółka rusza z rebrandingiem 1200 salonów sprzedaży. Do końca maja nowy wygląd ma ich mieć 225. – 5,5 mln klientów TP stacjonarnej i 14,6 mln klientów Orange to teraz 20,1 mln klientów nowego Orange – powiedział wczoraj prezes Maciej Witucki. Na razie utrzymana zostanie marka Neostrada, ale z czasem ma być wygaszana.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=406918 (dostęp płatny)

Urządzenia o wysokości powyżej trzech metrów trzeba zgłosić

Ewelina Stępień

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu o nakazie rozbiórki. Instalacja stacji bazowej na budynku mieszkalnym podlega zgłoszenia właściwemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej. Spółdzielnia mieszkaniowa złożyła pismo z informacją o samowolnie wybudowanej stacji bazowej telefonii komórkowej przez spółkę z o.o. (dalej spółka) na dachu budynku. W trakcie kontroli stwierdzono, że wysokość zainstalowanego urządzenia wynosi ponad 3 m. W związku z tym powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał spółce rozbiórkę tych urządzeń wraz z instalacjami i urządzeniami towarzyszącymi. Spółka wniosła odwołanie od tej decyzji.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=406741 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Nie płaczmy po marce TP. Teraz Orange

Przemysław Poznański, Vadim Makarenko

Zniknięcie marki TP i zastąpienie jej przez Orange to z jednej strony powód do smutku, bo znika jedna z najważniejszych marek na polskim rynku, z drugiej – do radości, bo operator z korzyścią dla klientów wykorzystuje możliwość sprzedawania wszystkich swoich produktów z jednym logo.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,11549035,Nie_placzmy_po_marce_TP__Teraz_Orange.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Orange w usługach stacjonarnych

Urszula Zielińska

Od wczoraj wszystkie stacjonarne usługi TP sprzedawane są właśnie pod globalną marką właściciela. Neostrada pozostaje nazwą usługi.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/730409_Orange_w_uslugach_stacjonarnych.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Nokia Lumia hitem sprzedaży

TR

Najnowszy smartfon fińskiej Noki, model Lumia 900, został już wyprzedany w USA u operatora sieci komórkowych AT&T oraz jest liderem pośród najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych na Amazonie – informuje portal Business Insider. USA u operatora sieci komórkowych AT&T oraz jest liderem pośród najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych na Amazonie. Nokia Lumia 900, po niespełna tygodniu od debiutu, nie jest już dostępna dla klientów sieci AT&T. Wszystkie aparaty zostały wyprzedane. Smartfon jest także najlepiej sprzedającym się urządzeniem mobilny na Amazonie, największym detaliście internetowym.

http://teleinformatyka.pb.pl/2594207,30998,nokia-lumia-hitem-sprzedazy

TP zmieniła markę na Orange

Magdalena Wierzchowska

Orange po rebrandingu chce być konkurencyjne wobec kablówek. Ostrzem walki o klienta jest łączenie telefonii stacjonarnej i mobilnej. Neostrada zostaje. Orange chce być konkurencyjne wobec telewizji kablowych. – Jesteśmy absolutnie konkurencyjni nie tylko pod względem zawartości, ale też ceny – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska (wcześniej Grupy TP). Spółka oferuje ofertę wiązaną Orange Open, łączącą opłatę za telefon komórkowy lub internet mobilny z ofertą FunPack HD. W pakiecie jest o 30 zł tańsza niż każda z tych usług osobno. Oferta jest o tyle ciekawa, że oferuje wszystkie usługi na jednym rachunku.Ale jest dość droga.

http://www.pb.pl/2594125,97043,tp-zmienila-marke-na-orange

Orange chce łączyć, rywale wolą podział

Magdalena Wierzchowska

Izba gospodarcza oprotestowała wprowadzenie internetowej oferty TP związanej z rebrandingiem. Tego można się było spodziewać. Zapowiedź rebrandingu Telekomunikacji Polskiej (TP) na Orange spowodowała perturbacje regulacyjne. Jego osią jest konwergencja usług. — Sposób wprowadzenia przez TP nowej opcji dostępu do internetu o prędkości do 10 Mb/s jest w naszej opinii przykładem dyskryminacji operatorów alternatywnych i łamania porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), którego skutkiem jest odstąpienie od podziału TP na część hurtową i detaliczną — mówi Tom Ruhan, wiceprzewodniczący sekcji operatorów telekomunikacyjnych Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), członek zarządu Netii.

http://teleinformatyka.pb.pl/2594157,28236,orange-chce-laczyc-rywale-wola-podzial

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Znika Telekomunikacja Polska, nadchodzi Orange

Urszula Zielińska

Globalna marka zastąpiła najstarszy brand w rodzimej branży. – Orange wchodzi w buty TP – obwieścił wczoraj, obuty w pomarańczowe lakierki Maciej Witucki, prezes grupy Telekomunikacji Polskiej na konferencji poświęconej rebrandingowi najstarszego stacjonarnego telekomu w kraju, który od ponad dziesięciu lat jest kontrolowany przez France Telecom, właściciela marki Orange.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1136637_Znika_Telekomunikacja_Polska_nadchodzi_Orange.html (dostęp płatny)

Taksówka ze smartfona: teraz Wrocław

Aleksandra Stanisławska

Przedsięwzięcie komunikacyjne Łukasza Wejcherta i eo Networks, iTaxi, wychodzi poza Warszawę. Inwestycja sięga 1 mln zł. W zasięgu iTaxi po Warszawie znalazł się Wrocław, a w przyszłym tygodniu dołączy Poznań. Aplikację tę pobrało ponad 10 tys. osób, które do końca marca wykonały ok. 1000 kursów. Inwestycja w iTaxi sięgnęła 1 mln zł.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1136638_Taksowka_ze_smartfona:_teraz_Wroclaw.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Orange zastępuje szyld TP

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Telekomunikacja
Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Telekomunikacja
Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?
Telekomunikacja
Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek