Ekspertyza scenariuszy wsparcia państwa w realizacji NPS poszukiwana

Publikacja: 13.02.2014 08:58

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji od 24 stycznia prowadzi przetarg „Ekspertyza dotycząca opracowania modelu/modeli interwencji publicznej w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej w celu opracowania planu działań w zakresie bezpośredniego wykonania celów Narodowego Planu Szerokopasmowego oraz pośrednio celów Europejskiej Agendy Cyfrowej w zakresie dostępu do szerokopasmowego internetu oraz bieżące wsparcie w tym zakresie.

Resort szuka tym samym podmiotu, który przygotowałby analizę wspierającą zaprogramowanie polityki wsparcia budowy sieci telekomunikacyjnych w Polsce w rozpoczętej już perspektywie finansowej 2014-2020.

Jak zauważa serwis Telko.in, specyfikacja istotnych warunków zamówienia wskazuje, że są nowe pomysły, ponieważ MAiC rozważa i chce przeanalizować utworzenie:

* spółki celowej z udziałem skarbu państwa,

* dedykowanego funduszu inwestycyjnego

wspierających budowę sieci w Polsce.

Ekspertyza będzie podzielona na trzy części: analizy możliwości interwencji publicznej na rynku, rekomendacji dla poszczegółnych metod działania oraz szczegółowego planu i harmongramu organizacji wsparcia.

Na podstawie wysokości wadium można szacować, że MAiC wycenia ekspertyzę na poziomie ok. 400 tys. zł. Całość prac nad jej opracowaniem ma zostać zamknięta w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jak i chwila otwarcia kopert to 6 marca br..

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu