Śladem Orange i T-Mobile teraz także Polkomtel, operator sieci Plus kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka, najwyraźniej planuje przenosiny do nowej siedziby. Przeprowadzka nastąpi zapewne za kilka lat. Na razie wiadomo na pewno, że spółka Harmony ma zbudować dla Polkomtela biurowiec przy ulicy Konstruktorskiej, prostopadłej do ulicy Postępu, gdzie dziś mieści się siedziba telekomu.

W projekt – podobnie jak w budowę data center w Grodzisku Mazowieckim dla Plusa i Cyfrowego Polsatu – zaangażowana jest grupa Elektrimu, a dokładnie jedna z jego spółek zależnych – Laris Investments.

Biurowiec zostanie wniesiony do spółki celowej, w której Laris po zbudowaniu zamierza wykupić udziały, aby stać się właścicielem projektu. To może oznaczać, że Polkomtel będzie wynajmował powierzchnię biurową właśnie od Laris.

W realizacji transakcji wspomaga Laris inna firma Elektrimu – Port Praski, który złożył zabezpieczenie w postaci weksla in blanco z określoną sumą wekslową na 11 mln zł. W ten sposób zabezpieczono zobowiązania Laris do zapłaty kary umownej określonej w umowie z Alphington i Harmony, a dotyczącej sprzedaży udziałów.