Zestawienie: operatorzy przyjęli różne strategie wobec oferty Polsatu [nowe]

Publikacja: 27.08.2014 18:36

[aktualizacja] Dochodzi cena w UPC Polska.

Mimo że Grupa Cyfrowego Polsatu udostępniła kanały z mistrzostwami w siatkówce mężczyzn w serwisie internetowym Ipla za 99 zł, operatorzy płatnej telewizji nie obawiają się akurat tej konkurencji i oceniają, że oferta płatnych kanałów ma sens. Telewizja to telewizja, a łącza internetowe to łącza internetowe – przekonują.

W efekcie, transmisje Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014 r. legalnie będą mogli zobaczyć za dodatkową opłatę abonenci kilku dużych kablówek i  Netii. Część telekomów do ostatniej chwili wstrzymuje się z podaniem cen. Dziś zrobiły to Multimedia Polska.

Wiemy też już, że kanałów z siatkówką nie będzie ich w ofercie telewizyjnej Orange Polska (d. TPSA). Klientom telekomu pozostaje oglądanie meczy przez Internet.

Jako jedyni nieodpłatnie obejrzą w telewizje wszystkie mecze siatkarzy abonenci platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat oraz posiadacze abonamentów z LTE tej firmy oraz sieci komórkowej Plus, dla których powstał specjalny serwis www (nie podano jeszcze jego nazwy).

Poniżej przedstawiamy zestawienie dostępnych informacji o ofertach przygotowanych przez telekomy. Przypomnijmy, że Telewizja Polsat, właściciel wszystkich praw do transmisji, podyktowała dostawcom 75 zł plus VAT od klienta. Kto i jak może legalnie zobaczyć MŚ Mężczyzn w Siatkówce 2014:

Abonenci sieci telewizji kablowej:

* Vectra – za dodatkową opłatą 99 zł lub 1 zł dla nabywców pakietów sportowych za 64,8 zł i 79,8 zł;

* Multimedia Polska – za dodatkową opłatą: 0 zł dla nowych klientów pakietu sportowego Sport HD Extra, 89 zł dla posiadaczy pakietu sportowego; 99 zł dla pozostałych klientów;

* UPC Polska – za dodatkową opłatą (cena w przyszłym tygodniu); kanał 90; 79 zł brutto.

* Inea – za dodatkową opłatą  99,90 zł;

* Toya – za dodatkową opłatą 99,90 zł; możliwe zamówienie przez pilota przez system telewizji „3G”.

Abonenci telewizji operatorów telefonii stacjonarnej:

* Netia: za dodatkową opłatą 89 zł;

* Orange Polska: nie będzie kanałów w ofercie TV; dostęp tylko przez Internet do serwisu Ipla.Tv.

Abonenci platformy Cyfrowy Polsat: bez dodatkowych płat.

* Posiadacze telewizji satelitarnej: na kanałach 444-448

* Abonenci Internetu LTE poprzez dedykowany serwis; adresu jeszcze nie podano.

Abonenci sieci komórkowej Plus (Grupa Cyfrowego Polsatu):

* Posiadacze abonamentów z mobilnym Internetem LTE łączący się siecią LTE z dedykowanym serwisem; adresu jeszcze nie podano

* Klienci wybranych ofert głosowych korzystających z technologii LTE; adresu jeszcze nie podano.

W przypadku klientów usług Internetu LTE Cyfrowego Polsatu i Plusa oraz klientów wybranych ofert głosowych Plusa jest dodatkowy warunek. Nie wystarczy być abonentem taryf z LTE. Warunkiem dostępu do serwisu będzie połączenie się z nim za pośrednictwem sieci LTE (obejmuje zasięgiem 67 proc. populacji).

Transfer danych wykorzystany przez użytkowników do oglądania meczów MŚ 2014 nie będzie zmniejszał posiadanego przez klientów pakietu internetowego i nie będzie też skutkował naliczeniem za niego opłat.

Użytkownicy internetowego serwisu Ipla.tv: dodatkowe płatne; 99 zł za dostęp do kanałów Polsat Volleyball do 21 września.

Ipla przedstawiła przy tym szereg wymagań technicznych, które trzeba spełnić, żeby obejrzeć w ten sposób mecze. Jedno z podstawowych to posiadanie łącza internetowego o „rzeczywistej przepustowości minimum 2 Mb/s”‚. Zaleca również „powstrzymanie się od korzystania z innych aplikacji podczas odtwarzania materiałów audiowizualnych”.

Inne zalecenia Ipli.

[aktualizacja] Dochodzi cena w UPC Polska.

Mimo że Grupa Cyfrowego Polsatu udostępniła kanały z mistrzostwami w siatkówce mężczyzn w serwisie internetowym Ipla za 99 zł, operatorzy płatnej telewizji nie obawiają się akurat tej konkurencji i oceniają, że oferta płatnych kanałów ma sens. Telewizja to telewizja, a łącza internetowe to łącza internetowe – przekonują.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?