Zestawienie: operatorzy przyjęli różne strategie wobec oferty Polsatu [nowe]

Publikacja: 27.08.2014 18:36

[aktualizacja] Dochodzi cena w UPC Polska.

Mimo że Grupa Cyfrowego Polsatu udostępniła kanały z mistrzostwami w siatkówce mężczyzn w serwisie internetowym Ipla za 99 zł, operatorzy płatnej telewizji nie obawiają się akurat tej konkurencji i oceniają, że oferta płatnych kanałów ma sens. Telewizja to telewizja, a łącza internetowe to łącza internetowe – przekonują.

W efekcie, transmisje Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014 r. legalnie będą mogli zobaczyć za dodatkową opłatę abonenci kilku dużych kablówek i  Netii. Część telekomów do ostatniej chwili wstrzymuje się z podaniem cen. Dziś zrobiły to Multimedia Polska.

Wiemy też już, że kanałów z siatkówką nie będzie ich w ofercie telewizyjnej Orange Polska (d. TPSA). Klientom telekomu pozostaje oglądanie meczy przez Internet.

Jako jedyni nieodpłatnie obejrzą w telewizje wszystkie mecze siatkarzy abonenci platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat oraz posiadacze abonamentów z LTE tej firmy oraz sieci komórkowej Plus, dla których powstał specjalny serwis www (nie podano jeszcze jego nazwy).

Poniżej przedstawiamy zestawienie dostępnych informacji o ofertach przygotowanych przez telekomy. Przypomnijmy, że Telewizja Polsat, właściciel wszystkich praw do transmisji, podyktowała dostawcom 75 zł plus VAT od klienta. Kto i jak może legalnie zobaczyć MŚ Mężczyzn w Siatkówce 2014:

Abonenci sieci telewizji kablowej:

* Vectra – za dodatkową opłatą 99 zł lub 1 zł dla nabywców pakietów sportowych za 64,8 zł i 79,8 zł;

* Multimedia Polska – za dodatkową opłatą: 0 zł dla nowych klientów pakietu sportowego Sport HD Extra, 89 zł dla posiadaczy pakietu sportowego; 99 zł dla pozostałych klientów;

* UPC Polska – za dodatkową opłatą (cena w przyszłym tygodniu); kanał 90; 79 zł brutto.

* Inea – za dodatkową opłatą  99,90 zł;

* Toya – za dodatkową opłatą 99,90 zł; możliwe zamówienie przez pilota przez system telewizji „3G”.

Abonenci telewizji operatorów telefonii stacjonarnej:

* Netia: za dodatkową opłatą 89 zł;

* Orange Polska: nie będzie kanałów w ofercie TV; dostęp tylko przez Internet do serwisu Ipla.Tv.

Abonenci platformy Cyfrowy Polsat: bez dodatkowych płat.

* Posiadacze telewizji satelitarnej: na kanałach 444-448

* Abonenci Internetu LTE poprzez dedykowany serwis; adresu jeszcze nie podano.

Abonenci sieci komórkowej Plus (Grupa Cyfrowego Polsatu):

* Posiadacze abonamentów z mobilnym Internetem LTE łączący się siecią LTE z dedykowanym serwisem; adresu jeszcze nie podano

* Klienci wybranych ofert głosowych korzystających z technologii LTE; adresu jeszcze nie podano.

W przypadku klientów usług Internetu LTE Cyfrowego Polsatu i Plusa oraz klientów wybranych ofert głosowych Plusa jest dodatkowy warunek. Nie wystarczy być abonentem taryf z LTE. Warunkiem dostępu do serwisu będzie połączenie się z nim za pośrednictwem sieci LTE (obejmuje zasięgiem 67 proc. populacji).

Transfer danych wykorzystany przez użytkowników do oglądania meczów MŚ 2014 nie będzie zmniejszał posiadanego przez klientów pakietu internetowego i nie będzie też skutkował naliczeniem za niego opłat.

Użytkownicy internetowego serwisu Ipla.tv: dodatkowe płatne; 99 zł za dostęp do kanałów Polsat Volleyball do 21 września.

Ipla przedstawiła przy tym szereg wymagań technicznych, które trzeba spełnić, żeby obejrzeć w ten sposób mecze. Jedno z podstawowych to posiadanie łącza internetowego o „rzeczywistej przepustowości minimum 2 Mb/s”‚. Zaleca również „powstrzymanie się od korzystania z innych aplikacji podczas odtwarzania materiałów audiowizualnych”.

Inne zalecenia Ipli.

[aktualizacja] Dochodzi cena w UPC Polska.

Mimo że Grupa Cyfrowego Polsatu udostępniła kanały z mistrzostwami w siatkówce mężczyzn w serwisie internetowym Ipla za 99 zł, operatorzy płatnej telewizji nie obawiają się akurat tej konkurencji i oceniają, że oferta płatnych kanałów ma sens. Telewizja to telewizja, a łącza internetowe to łącza internetowe – przekonują.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Telekomunikacja
Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona
Materiał Promocyjny
Politechnika Śląska uruchamia sieć kampusową 5G
Telekomunikacja
Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?
Telekomunikacja
Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek