Chińska firma Huawei podczas Consumer Electronic Show w Las Vegas zaprezentowała dwa smartfony oparte na Androidzie, które mają odmienić wizerunek firmy w USA i Europie w tym segmencie rynku.

Jeden z pokazanych modeli serii Ascend, firma chce reklamować jako najcieńszy samrtforn na świecie. Smartfon Huawei Ascend P1 S ma bowiem tylko 6.68 mm grubości. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1.5GHz oraz 4.3-calowy ekran dotykowy Super AMOLED o rozdzielczości 960×540 pikseli. Drugi model Ascend P1j jest trochę grubszy (7.69mm), ale oferuje podobne funkcjonalności.

Richard Yu, szef działu urządzeń w Huawei przezentując te smartfony na CES nie ukrywał, że wprowadzając te modele na rynek Huwei liczy, że przestanie być kojarzona wyłącznie z modelami tanimi oraz ze średniej półki. Urządzenie te powinny trafić na europejski rynek w końcu marca , a na amerykański w połowie tego roku.

– W ubiegłym roku wprowadziliśmy na rynek 150 mln komórek, co oznacza 500-procentowy wzrost w stosunku do roku wcześniej – powiedział Yu.