W ciągu tygodnia użytkownicy systemu PeoPay zapłacili mobilnie za zakupy w Biedronce ponad 3 tys.  razy, w ponad połowie sklepów Biedronka. Każdego dnia rosła nie tylko ilość, ale również średnia wartość transakcji.

21 października 2013 klienci Biedronki mogli po raz pierwszy zapłacić bezgotówkowo za robione przez siebie zakupy, korzystając aplikacji PeoPay. Pierwsza transakcja została zrealizowana już o godzinie 7:17 w Ujeździe, a do zamknięcia sklepów w poniedziałek takich transakcji wykonano jeszcze 347. Do końca weekendu zrealizowano ich ponad 3 tysiące, na łączną kwotę ponad 100 tysięcy zł.

Pierwszego dnia średnia wartość transakcji wyniosła 20,33 zł, a następnego wzrosła o 5 zł. Obecnie średnia wartość płatności dokonywanej mobilnie systemem PeoPay wynosi ponad 33 zł.

– Cele jakie przed sobą postawiliśmy, udostępniając aplikację PeoPay w sklepach Biedronka zaczynają się realizować. Rośnie liczba ściągniętych aplikacji, rośnie również liczba transakcji bezgotówkowych i co bardzo ciekawe zwiększa się wartość pojedynczych zakupów. Będziemy dalej sukcesywnie zwiększać liczbę miejsc, gdzie można zapłacić przy użyciu systemu PeoPay – mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor zarządzający departamentem klienta detalicznego w Pekao SA.

Bank podkreśla, że przez ostatni tydzień aż 67,7 proc. płatności mobilnych dokonano w mniejszych miejscowościach w Polsce. W sumie klienci zapłacili mobilnie w ponad 1100 sklepach Biedronka, czyli w co drugim sklepie sieci PeoPay został już wykorzystany przez klientów.