P4, operator sieci Play, zaprosił swoich klientów za pośrednictwem firmowego bloga do testowania i wyrażania opinii na temat jakości i wygody korzystania z dostępu do internetu za pośrednictwem Netia Spotów. Przypomnijmy, że należą one do międzynarodowej sieci FON. Play dystrybuuje dla testerów kody dostępowe do Netia Spotów z uruchomioną usługą FON.

Przedstawiciele operatora mobilnego nie kryją, że testują hotspoty Netii i ewentualnie chcieliby udostępnić je swoim klientom.

Według naszych informacji Play sondował takie możliwości zanim jeszcze Netia wprowadziła urządzenia Netia Spot i wprowadziła je do sieci FON. Dla mobilnego operatora, to możliwość częściowego odciążenia swojej mobilnej sieci transmisji danych. Netia – w przypadku zawarcia porozumienia – będzie inkasowała hurtową opłatę od P4 za udostępnienie Netia Spotów.

Abonenci usług dostępowych operatora korzystają obecnie z ok. 200 tys. tych urządzeń. Wedle zapewnień przedstawicieli Netii na „zdecydowanej większości” usługa FON jest aktywna.