Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o wydaniu datowanej na 13. czerwca decyzji o unieważnienie przetargu na rezerwację częstotliwości 1710-1730 i 1805-1825 MHz. Decyzję rezerwacyjną w tej sprawie wydano w 2007 r.

Decyzja UKE, to formalne następstwo unieważnienia decyzji rezerwacyjnej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, co nastąpiło w lutym. WSA uznał, że przetarg, w wyniku którego rezerwację częstotliwości na których docelowo mają być świadczone usługi w oparciu o technologię LTE otrzymały CenterNet i Mobyland (d.Tolpis) został przeprowadzony z formalnymi błędami. Uchylenia decyzji rezerwacyjnej domagali się inni oferenci biorący udział w przetargu: Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile, wcześniej Era) i Polkomtel (Plus).

Jak poinformował dziś UKE, formalna decyzja o unieważnieniu przetargu, ma rygor natychmiastowej wykonalności. Jak wyjaśnia urząd nie oznacza to jednak, aby CenterNet i Mobyland straciły uprawnienia do dysponowania częstotliwością 1800 MHz. Decyzje rezerwacyjną wciąż są w mocy. Urząd zamierza ponowić procedurę przetargową i rezerwacyjną, aby zachować status quo.