Przetarg na 1800 MHz formalnie unieważniony [NOWE]

Publikacja: 14.06.2011 17:30

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o wydaniu datowanej na 13. czerwca decyzji o unieważnienie przetargu na rezerwację częstotliwości 1710-1730 i 1805-1825 MHz. Decyzję rezerwacyjną w tej sprawie wydano w 2007 r.

Decyzja UKE, to formalne następstwo unieważnienia decyzji rezerwacyjnej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, co nastąpiło w lutym. WSA uznał, że przetarg, w wyniku którego rezerwację częstotliwości na których docelowo mają być świadczone usługi w oparciu o technologię LTE otrzymały CenterNet i Mobyland (d.Tolpis) został przeprowadzony z formalnymi błędami. Uchylenia decyzji rezerwacyjnej domagali się inni oferenci biorący udział w przetargu: Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile, wcześniej Era) i Polkomtel (Plus).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama