Jak podał  Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls, zamierza zaproponować kanał na nowy, ósmy multipleks naziemnej telewizji. KRRiT oczekuje tam stacji o tematyce uniwersalnej sprofilowanych tematycznie (o profilu filmowym, lifestylowym, lokalno-samorządowym oraz interaktywnej).

TV Puls, która na multipleksach naziemnej telewizji ma już dwa swoje kanały, zaproponuje tam nowy kanał filmowy, ale rozważa wystartowanie z jeszcze jednym projektem. Dariusz Dąbski na razie nie podaje, jakim.

Równolegle z konkursem na cztery nowe kanały naziemnej telewizji, w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej trwa rozpatrywanie wniosków o unieważnienie wyboru operatora nowego multipleksu. Proces może trwać długo, nie wiadomo więc, kiedy mogą wystartować nowe kanały naziemnej telewizji.

Na propozycje od nadawców KRRiT czeka do 18 września. Zainteresowanie nadawaniem na multipleksie ósmym oprócz TV Puls zasygnalizowały już Agora (chce zgłosić dwie stacje), Discovery, Grupa ZPR Media, Kino Polska TV, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, start telewizji rozważa także Wirtualna Polska Holding.