Przegląd prasy – czwartek 20 lutego

Publikacja: 20.02.2014 07:00

W TV cena traci na znaczeniu

Płatna telewizja. Rok od wpadki marketingowej NC+ sytuacja na rynku płatnych telewizji się ustabilizowała. Wybór jest dziś różnorodny.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=474631 (dostęp płatny)

Mobilna batalia o bankowych klientów

Monika Sajewicz

Liczba Polaków korzystających z konta przez tablet i telefon podwoiła się w ciągu roku. Banki wkładają coraz więcej wysiłku, żeby oferować im dobry serwis mobilny. Inwestycje idą w setki milionów. mBank zaprezentował wczoraj zupełnie nową bankowość mobilną, już na początku marca kolejną odsłonę swojej aplikacji przedstawi BZ WBK. W najbliższych tygodniach wprowadzenie do oferty bankowości mobilnej planuje Meritum Bank.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1233494-Mobilna-batalia-o-bankowych-klientow.html (dostęp płatny)

Pod względem sprzętu doganiamy USA i Niemcy

Michał Duszczyk

Urządzenia mobilne | Już w przyszłym roku nasycenie naszego rynku ?smartfonami i tabletami będzie takie jak na Zachodzie. Już niemal co drugi z nas posiada smartfon. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba użytkowników tego typy telefonów wzrosła niemal dwukrotnie – wynika z raportu „Smartfonizacja Polaków 2014″, opublikowanego przez TNS Polska. Szybko gonimy bardziej rozwinięte pod tym względem kraje. Według prognoz GfK, w tym roku po raz pierwszy rynki wschodzące na zakupy w tym segmencie wydadzą tyle samo co dojrzałe.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1233511-Pod-wzgledem-sprzetu-doganiamy-USA-i%C2%A0Niemcy.html (dostęp płatny)

Polski komunikator idzie na giełdę

Wrocławska spółka Livechat Software ma 6,8 tys. klientów w 83 państwach. 80 proc. z nich ma siedzibę za oceanem. Oran­ge, Bosch, Ado­be, Ka­sper­sky Lab czy Air Asia to tyl­ko nie­któ­re z dłu­giej li­sty mię­dzy­na­ro­do­wych kon­cer­nów ko­rzy­sta­ją­cych z opro­gra­mo­wa­nia li­ve chat (ko­mu­ni­ka­to­rów) stwo­rzo­ne­go przez Li­ve­chat So­ftwa­re. Te­go ty­pu roz­wią­za­nia po­zwa­la­ją wła­ści­cie­lom stro­ny in­ter­ne­to­wej na bez­po­śred­ni kon­takt (czat) z od­wie­dza­ją­cy­mi ją klien­ta­mi.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1233518-Polski-komunikator-idzie-na-gielde.html (dostęp płatny)

Przyszłość może nazywać się Tizen

W końcu lutego na corocznym Mobile World Congress w Barcelonie będzie się mówiło o najnowszym systemie operacyjnym Samsunga. W Tizena – wynalazek koreańskich programistów – prawdopodobnie zostanie wyposażony inteligentny zegarek Galaxy Gear oraz jeden z nowych smartfonów Zeq Z9000. Nowy system na ekranie przypomina znane z Windows Phone kafelki.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1233512-Przyszlosc-moze-nazywac-sie-Tizen.html (dostęp płatny)

Smartfon zamiast smyczy

Elżbieta Glapiak

Cały świat w smartfonie? To zależy, co rozumiemy pod tym pojęciem. Możemy sobie już jednak wyobrazić bardzo wiele czynności, które można wykonać, sięgając po telefon. Nikogo już nie dziwi fakt, że aparat służy jako kamera, przeglądarka internetowa, GPS. Można za jego pomocą kontaktować się ze znajomymi na Facebooku, kupować bilety na samolot, płacić w sklepie. Można też wreszcie mieć stały kontakt ze swoim bankiem, który nie tylko gwarantuje nam bezpieczeństwo tego…

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1233495-Smartfon–zamiast-smyczy.html (dostęp płatny)

Billingi pod ostrzałem parlamentarzystów

Edyta Hołdyńska

Posłowie zażądali od Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawienia efektów realizacji wniosków pokontrolnych NIK. Sejmowa Komisja Spraw Wewnętrznych przyjrzała się wczoraj sposobom uzyskiwania informacji przez specsłużby. Jak wykazała Najwyższa Izba Kontroli, dochodzi w Polsce do naruszeń przepisów w pozyskiwaniu billingów i treści esemesów przez policję, sądy i służby specjalne. NIK podkreślił, że obowiązujące w…

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1233534-Billingi-pod-ostrzalem-parlamentarzystow.html (dostęp płatny)

9 miliardów dolarów – WhatsApp kupione przez Facebooka za gigantyczną kwotę

Piotr Stanisławski, Robert Kędzierski

Facebook zapłaci gigantyczne pieniądze za popularny komunikator mobilny, która zastępuje SMS-y i inne sposoby przesyłania wiadomości. 4 miliardy dolarów w gotówce, 12 miliardów w akcjach i dodatkowe 3 miliardy w akcjach dla pracowników. Facebook właśnie poinformował, że kupuje popularny komunikator WhatsApp. To program, z którego co miesiąc korzysta 450 milionów użytkowników z czego 70% używa go codziennie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15492219,19_miliardow_dolarow___WhatsApp_kupione_przez_Facebooka.html

W TV cena traci na znaczeniu

Płatna telewizja. Rok od wpadki marketingowej NC+ sytuacja na rynku płatnych telewizji się ustabilizowała. Wybór jest dziś różnorodny.

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu